Don Juan DeMarco

1995-01-01
1995-01-01
8386420081
Anna Maria Nowak

Książka to prawie zapis scenariusza pisana przy współpracy scenarzysty filmu. Jest jednak lepsza od filmu ponieważ ma troszkę szersze opisy. Pobudza wyobraźnie chociaż i tak gdy oglądałem film to obrazy i tak przywołują sceny z filmu.
Jest to książka dla mężczyzn..
Można ją traktować dwojako.Widzieć w niej niedojrzałego faceta, który chlubi się seksualnymi podbojami i na siłę dorabia ideologię, albo zobaczyć w niej opis, jak należy odkrywać kobietę. Poznawać , sprawiać by przy mężczyźnie rozkwitała i doceniać głębię miłości, a seks jak najwyższy akt jej dowodu.. Wówczas można z niej wyciągnąć piękno którym można ubogacić swoje życie i miłość. To książka o tym że miłość to ogień , a nie tylko logika , problemy , trudności i zmaganie się. To tak , ale gdy nie ma w relacji dwojga ludzi ognia namiętności odkrywania siebie wówczas szarzyzna wygrywa, a z czasem pustka.
Byłem filmem oczarowany i książką też.. Pokazuje ona że rolą mężczyzny jest dawać a kobiecą przyjmować miłość..
Dużo w niej tez duchowości katolickiej która dobrze rozumiana scala się z całością. Wiara Bóg i odkrywanie siebie i głębia stoi w jednej lini.. nic niczemu nie przeszkadza..
Bo i tak najważniejsza jest Miłość
Polecam każdemu mężczyźnie..ale tylko wtedy jeżeli chce szukać głębi miłości a nie instrukcji jak poderwać dużą ilość kobiet, bo to przeczy idei tej książki.

Jest to książka dla mężczyzn..

Co prawda sięgając po tę książkę spodziewałam się tylko romansu, ale zostałam pozytywnie zaskoczona. Wielowątkowa, lekko i przyjemnie się czyta. Idealna dla zrelaskowania się.

Czytałam ją bardzo dawno temu, ale doskonale pamiętam, że byłam zachwycona. Głównie z jednego powodu - spodziewałam się płytkiej książeczki z wątkami erotycznymi a dostałam świetną książkę psychologiczną. Niejednoznaczną i zaplątaną jak życie.
Polecam mimo złych opinii.

Polecam mimo złych opinii.

• NUDA
  • Ekranizacje