Kubuś Puchatek

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kubuś Puchatek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
1 096
1 855
1 553
2 439
Winnie the Pooh
Alicja

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/engine/index.php?page=ksiazka&id=927

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/engine/index.php?page=ksiazka&id=927

liv87 | 2019-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2019

Urocza książka, polecam szczególnie dzieciom, dorosłych może nie zachwycić. Najbardziej znałam wersję Disneyowską, która mimo wszystko jest bardzo podobna do opisów w książce.

Kuba Sworowski | 2019-06-12

Ah, poczułem się jak za dawnych lat, kiedy mama, babcia czytały mi ze starego, ilustrowanego rycinami wydania, a ja, imiennik miśka o małym rozumku, słuchałem z przejęciem. Dziś doświadczyłem tego na nowo, z tej samej książki, ale z jakże innym bagażem doświadczeń. Polecam każdemu, przeżycie tej książki na nowo oraz każdy przebłysk z dziecięcych lat gwarantuje mimowolny uśmiech na twarzy. Każda rymowanka, związek frazeologiczny, Wstęp Bron i cała reszta lirycznych naiwności jest jak nostalgiczny cios w serducho. Ale dodatkowo dostrzega się niezwykłą wartość płynącą z tej książeczki, tłumaczy młodemu słuchaczowi/czytelnikowi jak wielka jest potęga przyjaźni oraz szerzej - bycia dobrym człowiekiem. Ośmielę się nawet stwierdzić, że przygody Puchatka, Prosiaczka i reszty mieszkańców Stumilowego Lasu to tak kultowy, kształcący, ale i również, a może przede wszystkim tak ważny element dzieciństwa, iż mam nadzieję, że i ten sam egzemplarz książki, którą niegdyś dzierżyła moja rodzicielka...

Anksunamun | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

"Kubusia Puchatka" znają wszyscy, natomiast ja muszę przyznać, że nigdy dotąd go nie czytałam, a jedynie w dzieciństwie oglądałam filmy i dobranocki na jego podstawie. Postanowiłam zatem nadrobić te braki, choć obawiałam się trochę, że książka okaże się dla mnie zbyt infantylna. Na szczęście, rozpoczynając lekturę, szybko przekonałam się, że "Kubuś Puchatek" nadaje się zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych czytelników. Mimo że mam już swoje lata, powieść nadal potrafiła mnie zaciekawić i rozbawić. Zawsze bardzo lubiłam "Kubusia Puchatka", a teraz, po przeczytaniu go, moja sympatia dla historii o Misiu o Bardzo Małym Rozumku jeszcze tylko wzrosła.
To pocieszna, miła książka o przyjaźni i przygodzie, pełna humoru i ciepła, która wyzwala uśmiech na twarzy odbiorcy niezależnie od jego wieku.

Mateusz Wójtowicz | 2019-04-24
Przeczytana: 1995 rok

Wspaniała, ponadczasowa książka, która wbrew pozorom wcale nie musi być adresowana do dzieci. Pisana z ogromnym wyczuciem. Bije z niej jakaś nadprzyrodzona, nieznośna lekkość bytu tytułowego bohatera, rzecz jasna zupełnie inna niż ta u Milana Kundery. Do "KP" wracam od dwudziestu kilku lat, w każdym wieku, zawsze z zadowoleniem. Fantastyczny przekład pani Ireny Tuwim, siostry Poety.

Gosia | 2019-03-19

Mój 3 letni syn uwielbia Kubusia Puchatka i wszystkich innych bohaterów. Czytaliśmy tę książkę już 4 razy, a to chyba najlepsza rekomendacja młodego czytelnika.

Kolejna klasyka dzieciństwa ❤❤❤

Nina | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

Gdyby Pszczołami były Niedźwiadki,
Nisko na ziemi miałyby chatki,
A że tak nie jest, oto przyczyna,
Że się musimy na drzewa wspinać.

Czytając Kubusia Puchatka, przeniosłam się do bestroskich dziecięcych lat. Była to, bardzo miła teleportacja.

DurgaRE | 2019-03-02

Klasyczny Puchatek .. najlepszy 😀

Tomiś | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

Książka mojego dzieciństwa. Mnie czytał mój tato, a ja czytam swojemu synowi. Każdego wieczoru jeden rozdział. Wystarczy. Wobec Kubusia Puchatka i jego przyjaciół nie można przejść obojętnie. Bowiem to postacie legendarne, kultowe, spopularyzowane przez Walta Disneya. Każdy wie jak wygląda Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Sowa, Kangurzyca i jej maleństwo czy Kłopołuchy. Nawet Krzyś.

Co do samej książki. Świetnie napisana, pobudzająca wyobraźnię, zabawna, i dla dziecka zrozumiała. Składa się z dziesięciu rozdziałów opowiadających na pozór absurdalne historyjki z zaskakującym finałem. Idealna jako wieczorowa lektura. Osobiście "Kubusia Puchatka" traktuję jako kanon literatury dziecięcej. Nie ma bowiem drugiej książki, która byłaby tak doskonałym zaproszeniem jak w świat literatury i książek.

matram | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Z okazji obchodzonego 18 stycznia Dnia Kubusia Puchatka, który przypada z resztą na dzień urodzin jego twórcy czyli Alana Alexandra Milne, poczułam nieodpartą chęć, by sięgnąć po książkę z przygodami tego uroczego misia, który znany jest chyba każdemu. Spowodowane to było pewnie wszechobecnymi, na każdym niemal portalu książkowym, złotymi myślami niedźwiadka o małym rozumku. Cóż… czasem tak jest, że to książki wybierają nas, a nie my je.

Poza tym… dlaczego tylko dzieci miały by czytać bajki?! Każdemu polecam czasem zrobić sobie taki „powrót do przeszłości” i do swoich wspomnień. Bardzo ciekawe doświadczenie spojrzeć na jakąś książkę z zupełnie innej perspektywy - po latach i „odkrywać” w niej coś nowego. Z resztą jak mówi jedno z moich ulubionych powiedzeń Juana Valery „Książki są odwrotnością armat – im krótsze i lżejsze, tym dalej niosą.”.

I chociaż sądzę, że „Kubusia Puchatka” nikomu nie trzeba reklamować, to podsumuję, że jest to urocza i dowcipna opowieść, pełna...