978-83-7722-206-5
Agnesscorpio

Pełna wzruszeń historia o miłości, zagubieniu i poszukiwaniu siebie. Sylwia Kujawczak, studentka ostatniego roku historii sztuki, za dwa tygodnie wychodzi za mąż. Wychowana w tradycyjnej, arystokratycznej rodzinie dziewczyna nie wie jednak do końca, jaka ma być jej życiowa droga. Gdy przyjaciółki wyciągają ją z domu na wieczór panieński, nie wie również, że ta noc zmieni jej przyszłość....

Pełna wzruszeń historia o miłości, zagubieniu i poszukiwaniu siebie.

Aleks Cichocki „Cichy” to mężczyzna, który nie wierzy w miłość. Wychowywany przez ojca, nigdy nie wybaczył matce, że ich zostawiła. Ale czy Aleks zna prawdę o swoim dzieciństwie? I czy naprawdę jego serce nie potrafi kochać?

Sylwia i Aleks poznają się na imprezie. Szorstki w obyciu, pewny siebie, nauczony brania i korzystania z uroków życia mężczyzna intryguje ją. Dziewczyna boi się swoich odczuć, zaczyna zastanawiać się nad swoim dotychczasowym życiem, ułożonym wedle reguł, które narzuca jej rodzina, tradycja i narzeczony. Orientuje się, że nowo poznany mężczyzna zaczyna coraz więcej dla niej znaczyć.

Nie wie jednak, że padł pewien zakład…

„Zakład o miłość” to piękna historia, która wzrusza i przypomina o tym, że urodziliśmy się po to, aby kochać.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beatrycze | 2015-12-17
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Ach, to moje bystre oko! Nie mogłam przeoczyć i nie podzielić się faktem, iż Marcel na stronie 57 ma oczy brązowe by już na stronie 64 zmieniły się w niebieskie! Czyżbym doświadczyła cudu?!

Zapowiedziałam sobie, że w grudniu przeczytam wszystkie książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, których nie czytałam - zobaczymy czy mi się uda - jak na razie pozbawiłam moją osiedlową bibliotekę wszelakich egzemplarzy ;) Na pierwszy ogień poszedł "Zakład o miłość" i muszę stwierdzić, że na tle innych historii tej autorki ta wypada bardzo blado. Jest przewidywalna i moim zdaniem momentami nudna!

Ewelina229 | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

To było moje drugie spotkanie z twórczością Pani Agnieszki, poprzednia książka "Skazani na ból" stała się jedną z moich ulubionych i dlatego bardzo bałam się co dostanę w tej. Na szczęście zupełnie niepotrzebnie. Autorka drugi raz wciągnęła mnie w swój świat, pozostawiając wszystko z boku i na drugim planie.

Sylwia, dziewczyna z dobrego domu, zaręczona z chłopakiem pochodzącym również z tak zwanych "wyższych sfer", zawsze postępująca tak, jakby oczekiwali on niej tego rodzice, narzeczony i inni. Marząca o pracy nauczycielki, ale zbyt słaba by podążyć własną ścieżką marzeń, godna reprezentantka swojego rodu, pogodzona ze swoim losem i planami innych na jej przyszłość.
Sylwia za dwa tygodnie wychodzi za Marcela, i jak każdej przyszłej pannie młodej koleżanki organizują wieczór panieński. Niby zwyczajne wyjście do klubu w towarzystwie przyjaciółek okazuje się być zmianą życia o jakiej Sylwia nigdy by nie pomyślała... poznaje tam tajemniczego, przystojnego Aleksa... nie wie jednak,...

boziaczek | 2012-08-04

Ta książka mnie urzekła:) Świetnie napisana, akcja toczy się szybko. Ani się nie obejrzałam , a już skończyłam czytać i żałowałam, że to koniec. Sama historia nie jest może odkrywcza, ale jest tak wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać... Prawdziwi bohaterowie, namiętna miłość od pierwszego wejrzenia, trudne i bolesne wybory, poszukiwanie i odkrywanie samego siebie to wszystko możemy znaleźć w tej książce. Polecam gorąco! Na pewno do niej wrócę!:)

lkkolo | 2013-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Dla mnie to była JEDNODNIOWA książka i to wcale nie dlatego że mi się nie podobała, wręcz przeciwnie bardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie tak bardzo, że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia:)
Historia ukazana w książce rozgrywa się w zawrotnym tempie, aż czasem nie można odetchnąć, a co dopiero odłożyć czytanie na później.
Sylwia żyje wyidealizowanym życiem, które stworzyli dla niej rodzice, a potem narzeczony, aż któregoś dnia budzi się i zadaje sobie pytania:
"Czy to naprawdę byłam ja? Czy to naprawdę było moje życie? Czy to naprawdę był mój świat? Tyle pytań... Dlaczego nigdy wcześniej nie zadawałam ich sobie? Czy żyłam w jakimś dziwnym transie, nie zastanawiając się nad sensem tego, co robię, nad podejmowanymi decyzjami, nad ludźmi, których spotykam na swej drodze?"
Te pytania do własnego Ja są następstwem spotkania nieznajomego mężczyzny w klubie podczas jej wieczoru panieńskiego.
Aleks okłamuje sam siebie i innych, że nie ma uczuć. Typ zimnego egoisty, który bawi się swoim...

Główna bohaterka to Sylwia Kujawczak, studentka ostatniego roku historii sztuki, za dwa tygodnie wychodzi za mąż za swojego ukochanego chłopaka Marcela z, którym jest zaręczona. Nigdy swojego chłopaka nie kochała lecz musi go poślubić wbrew woli swoich rodziców.
Dziewczyna jest wychowana w tradycyjnej, rodzinnej i arystokratycznej rodzinie. jednak Sylwia nie wie do końca jaka ma być jej życiowa droga w życiu. Co ma robić w życiu, czym się kierować.Z jednej strony chce zostać nauczycielką, jednak jest zbyt słaba by podążać ścieżką marzeń godna reprezentantka swego rodu, pogodzona ze swoim losem i planami innych na jej przyszłość.
Jej przyjaciółki wciągają ją na wieczór panieński, gdzie spędza go w towarzyskim gronie dziewczyn.A ta noc niezwykła może zmienić Sylwii przyszłość.
Aleks"Cichy" to chłopak, który nie wierzy w miłość. Został wychowany przez swojego ojca, a nigdy nie wybaczył swojej matce nie przyjął jej wybaczenia, że ich zostawiła samych jest na nią zły za to, że odeszła...

"Był bardzo dziwny. Niepokojący. Przystojny, ale w taki szorstki sposób. Może przez tę bliznę, jednodniowy zarost albo to beznamiętne, oceniające spojrzenie."

To brzmi dla mnie trochę jak początek tandetnego, "harlekinowego" romansu. Nieziemski, zimny, ale nieodparcie pociągający mężczyzna (z nieodłącznym jednodniowym zarostem...), oczywiście zauroczenie od pierwszego wejrzenia, zakazana miłość - nie może być inaczej, skoro od ślubu z innym dzielą Sylwię tylko dwa tygodnie... Trąci kiczem, prawda?

Czasem wydaje mi się, że tkwiący we mnie romantyzm sprawia, że potrafię nieco przymknąć oko na odrobinę kiczu i pretensjonalności, na naciągane sytuacje... Ale niestety - tym razem nawet w mojej romantycznej duszy cały czas coś krzyczało: Co za grafomania! Nawet dobra, piękna historia nie uratuje książki, jeśli została napisana w tak koszmarny sposób.

Owszem, Aleks i Sylwia jako bohaterowie podobali mi się, sens całej historii, ich miłość, to jak obydwoje się zmienili - również. Ale to...

agusia96a | 2018-02-16
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2018

Szału nie ma. Chaotycznie napisana, akcja dzieje się za szybko i jest trochę naciągana. Autorka miała pomysł ale nie pociągnęła tego tak dobrze jak mogła.

Opowiada ona o Sylwii, która pochodzi z arystokratycznej rodziny. Od małego wiedziała jak będzie wyglądało jej życie. Na 2 tygodnie przed ślubem koleżanki wyciągają ją na wieczór panieński do klubu gdzie poznaje Aleksa. Aleks wychodzi z założenia, że życie to zabawa, bawi się kobietami, imprezuje i niczym się nie przejmuje. Gdy w klubie dostrzega Sylwię i dowiaduje się, że wychodzi za mąż zawiera z kolegami pewien zakład. Nie wie jednak jak bardzo zmieni to jego życie.

Książka przeczytana na szybko z braku zajęcia. Najgorsza jaką czytałam od tej autorki. Przewidywalna, nudna, męcząca. Nie mogłam się doczekać końca.

monika | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Książka na jedno popołudnie. Niby banalny romans, ale za to bardzo przyjemny z tzw."drugim dnem" o poszukiwaniu własnego celu, spełnianiu własnych marzeń i odcinaniu rodzicielskiej "pępowiny".

BIETKA | 2015-02-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2015

" Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy" - Adam Mickiewicz

Główni bohaterowie książki ( Sylwia i Aleks) dopóki Los nie zetknął ich z sobą, nie znali miłości i nie byli szczęśliwi.
Życie Sylwii toczyło się według reguł narzuconych przez rodzinę i tradycję- spokojnie, utartym torem, bez wrażeń. W dodatku nie kochała swojego narzeczonego i nie zajmowała się tym, czego pragnęła.
Z kolei Aleks, ze zranionym sercem, szorstki w obejściu młody człowiek wiódł podobne życie pozbawione uczuć, puste jak skorupa.
Głupawy zakład o miłość zawarty w klubie w otoczeniu paczki kolegów, nieoczekiwanie dla niego samego zakwitł kwiatem pięknej miłośći- wzajemnej.
Dzięki niej, oboje odnależli się w życiu, przeszli prawdziwą metamorfozę człowieczeństwa. Dojrzeli, nabrali wiary i pewności siebie.

Fabuła opowieści, to historia przygody miłosnej z perypetiami. Wielobarwne emocje, dogłębne, odkrywcze doznania, palący ogień tęsknoty.
Czyta się dobrze, z dużym...

Lena | 2012-05-12
Przeczytana: 12 maja 2012

Nie jestem przekonana do polskich pisarek, ale Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska sprawiła, że moje zdanie nieco się zmieniło. Ciekawa powieść, która mnie "uwiodła". Interesująca fabuła i styl pisania. Fajni bohaterowie, a zwłaszcza Aleks - Cichy. Chociaż Sylwia też jest ciekawą osobą. "Zakład o miłość" wywiera na czytelniku niesamowite emocje!! Pochłania się ją bardzo szybko, ponieważ tak wiele jest tam wydarzeń, iż czytelni NA PEWNO nie będzie się nudził. Gorąco polecam! Super!