Zakład o miłość

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Agnesscorpio

Przyjął zakład, w którym stawką było jej uwiedzenie. Okazało się jednak, że wygrywając pieniądze, może stracić serce. Bez miłości jesteś bankrutem, nawet jeśli masz wszystko. Sylwia Kujawczak ma idealnie poukładane życie. Jest na ostatnim roku historii sztuki, po obronie dyplomu będzie pracowała w rodzinnej firmie. Za dwa tygodnie włoży ślubną suknię. Jej przyszły mąż pochodzi z równie...

Bez miłości jesteś bankrutem, nawet jeśli masz wszystko.

Sylwia Kujawczak ma idealnie poukładane życie. Jest na ostatnim roku historii sztuki, po obronie dyplomu będzie pracowała w rodzinnej firmie. Za dwa tygodnie włoży ślubną suknię. Jej przyszły mąż pochodzi z równie bogatej i ustosunkowanej rodziny. Plan na idealną przyszłość jest dopięty prawie na ostatni guzik – jeszcze tylko wieczór panieński i ceremonia w rodzinnym dworku. Gdy Sylwia jedzie z przyjaciółkami do klubu, nie spodziewa się, że ta noc odmieni jej przyszłość.

Aleks „Cichy” Cichocki to młody mężczyzna, któremu do pełni szczęścia brakuje tylko miłości. Nie dostał jej od rodziców – matka go porzuciła, ojciec nie potrafił pokryć tego deficytu. W związkach z kobietami bierze, nie angażując się i nie dając nic z siebie.

Sylwia i Aleks poznają się na imprezie. Ona – delikatna, krucha, romantyczna. On – bywalec dyskotek, twardy i bezwzględny. Przyciągają się jak dwa przeciwieństwa. Sylwia jest zaintrygowana światem, do którego wcześniej nie miała dostępu. Aleksa pociąga jej niewinność.

Ona nagle zaczyna patrzeć na świat innym oczami. Czy zaaranżowane małżeństwo i życie zaplanowane przez rodziców to coś, czego naprawdę chce?

Jego zaczyna uwierać bycie macho, ale nie może przegrać zakładu, w którym stawką jest zdobycie zaufania Sylwii.

Wzruszająca opowieść o tym, że wszyscy jesteśmy stworzeni do miłości.

źródło opisu: Burda

źródło okładki: Burda

madzir18 | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Końcówka książki trzyma w napięciu...
Lekka, przyjemna, szybko się czyta

Claudia | 2019-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

"Życie jest dane człowiekowi tylko raz. Należy więc wykorzystać je w taki sposób, by nie odczuwać męczącego bólu po latach przeżytych bez celu."

"Zakład o miłość" to moje czwarte spotkanie z twórczością autorki i muszę przyznać, że również ta pozycja mnie nie zawiodła. Historia pełna uczuć i oddania, pokazuje jak człowiek potrafi się zmienić jeśli dotknie go uczucie zwane miłością.

W tej historii mamy okazję poznać Sylwię, której życie jest już z góry zaplanowane przez rodziców. Jej rodzina ma arystokratyczne pochodzenie, co wiąże się z staroświeckimi zasadami panującymi w domu jak i w życiu dziewczyny. Dwa tygodnie przed ślubem Sylwia wybiera się z koleżankami do klubu, aby trochę rozluźnić się między przygotowaniami do ślubu. Tam poznaje Aleksandra, chłopaka, dla którego liczą się panienki i dobra zabawa. Aleksy już na wejściu zauważa piękną Sylwię, o którą postanawia się założyć ze swoimi kolegami, że odwoła jej ślub. Początkowo niewinny zakład przeobraża się w coś więcej......

Snieznooka | 2019-08-11

„Zakład o miłość” to moje trzecie spotkanie z twórczością tej autorki i muszę przyznać, że poprzednie były bardzo udane. Mam szczerą nadzieję, że i w tym przypadku mnie nie zawiedzie. Muszę przyznać, że tytuł jest bardzo wymowny „Zakład o miłość” byłam ciekawa czego dotyczy. Mężczyźni są chętni, aby zakładać się między sobą o kobiety lub o to, co z nimi zrobią, komu pierwszemu się to powiedzie? Jaką stawką będzie cena za serce kobiety? Co tym razem zaserwowała nam autorka?

"Życie jest dane człowiekowi tylko raz. Należy więc wykorzystać je w taki sposób, by nie odczuwać męczącego bólu po przeżytych bez celu latach".

Główną bohaterką książki “Zakład o miłość” jest Sylwia Kujawczak, młodziutka dziewczyna, której życie jest z góry zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Jest studentką studentka ostatniego roku historii sztuki, rodzina, z której pochodzi jest arystokratyczna, ma głęboko zakorzenione tradycje, więc Sylwia postępuje zgonie z jej naukami. Tak została wychowana,...

Ewa Ka R Ak | 2019-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

Zaskakujący w tej książce był tylko epilog...

slytherin_books | 2019-08-05

"Poczułem ukłucie czegoś, czego nigdy nie miałem. Albo udawałem, że nie mam. Sumienia."
"Istnieją rzeczy, którym nie wolno się sprzeciwiać."
Sylwia wiedzie z pozoru idealne życie. Jest dobrze wykształcona, ma bogatych rodziców, wybranka serca, z którym lada dzień ma wziąć ślub. Niby wszystko układa się pięknie, a jednak..
Podczas wieczoru panieńskiego, w jednym z klubów poznaje Aleksa. Mężczyzna daleki jest od wszystkiego co nie tylko zwie się miłością, ale także od wszystkiego, co jest z nią związane. Dlatego też nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że zakład, pomiędzy nim, a jego kolegami stanie się czymś więcej niż sprawdzianem jego umiejętności podrywu i szybkim zarobieniem gotówki, której i tak raczej mu nie brakuje..
Wiem co moglibyście mi teraz napisać.. Np to, że już czytaliście książkę, w której dwójkę głównych bohaterów połączył zakład. I że tego typu motyw Was nudzi, bo to taki odgrzewany kotlet. No cóż.. Moim zdaniem nie w tym przypadku. A dowodów na to mam co...

Zaczarowana Książka | 2019-08-05

Dziś chce wam przedstawić najnowsze wznowienie wydania tak pięknej historii o prawdziwej miłości. Pani Agnieszka już nie jeden raz zaskoczyła mnie swoją pomysłowością a powieści, które nam dostarcza mają tak wiele w sobie emocji.

Autorka w swojej powieści wykreowała bohaterów bardzo żywych z krwi i kości. Każde z nich ma swoje problemy, ciężka przeszłość i duży bagaż doświadczeń. Sylwia Kossakowska pochodzi z dobrego domu z arystokratyczną przeszłością. Jej życie jest ułożone przez najbliższych i nawet nie myśli, aby się przeciwstawić rodzinie. Pewnego dnia jej przyjaciółki wyciągają ją do klubu gdzie poznaje Cichego. To miał być tylko zakład na wyrwanie panienki przespanie się z nią i odwołanie ślubu. To miał być zakład, jakich wiele wygrywał. Nigdy nie żywił do nikogo uczuć gdyż nie miał, kto ich go nauczyć. Nie spodziewał się tylko pierwszego zauroczenia prawdziwej pierwszej miłości. Pięknej, niespotykanej, czystej nieskalanej żadną trucizną.

Książka w pewien sposób jest...

Zaczarowana Książka | 2019-08-05

Książka w pewien sposób jest...

Martynayna | 2019-07-29
Przeczytana: 12 lipca 2019

Cudowna powieść o tym jak w jedną chwilę może się zmienić nasze życie, przez jedno uczucie, które jest bardzo silne i nie daje o sobie zapomnieć. Rozum podpowiada jedno, a serce podpowiada co innego. Bohaterka książki Sylwia Kujawczak posłuchała serca, choć długo biła się ze swoimi myślami. Sylwią targały emocje, których do tej pory nie zaznała, poczuła, że jej poukładane życie to nie jest to co być powinno, że życie trzeba brać pełną garścią i sama decydować o sobie. Nikt za nas nie powinien podejmować decyzji, to my jesteśmy panem swojego losu, czy kowalem swojego losu jakkolwiek się mówi.
Sylwia miała już poukładane życie, spokojne, ułożone przez rodziców, za dwa tygodnie miał być ślub. Koleżanki wyciągnęły Sylwię do klubu, bo chciały żeby się rozluźniła i zabawiła przed ślubem. To miał być zwykły wieczór panieński,a okazał się czymś więcej. Dopiero wtedy Sylwia poczuła jak wygląda życie i jakie uczucia mogą jej towarzyszyć. Zdecydowała się poznać to życie, bo swoje im dłużej...

ppaula195 | 2019-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2019

Czy miłość od pierwszego spojrzenia istnieje ? Ta książka udowadnia że tak ! Sylwia ma zaplanowane całe życie . Ma zapewnioną prace i dostatek do końca swoich dni a za dwa tygodnie wyjdzie za mąż. Jednak gdy na wieczorze panieńskim poznaje Alexa okazuje się ze jej świat to wielka pomyłka. Alex zakłada się z kumplami że zwróci w głowie bogatej dziewczynie i sprawi że nie dojdzie do ślubu. Nie spodziewał się że Sylwia kompletnie zawróci mu w głowie i okaże lekiem na zranioną dusze mężczyzny. Piękna historia wspaniałej miłości która zaskakuje do samego końca. Bardzo polecam

Danuta Buczman | 2019-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2019

Historia miłości od pierwszego wejrzenia.... fajna na urlop. Lekka ale dość wartka historia. Polecam gdy chce się odpocząć od cięższych pozycji. Książka na raz...