Z przysłowiami za pan brat

Wydawnictwo: BIS
978-83-7551-027-0
przysłowia

Czy wiesz, dlaczego wpada się do kogoś jak po ogień? I dlaczego kot śpi, a myszy harcują? I kim był Zabłocki, który źle wyszedł na mydle? I kto ma węża w kieszeni?... Nie? To koniecznie przeczytaj tę książkę! Renata Piątkowska o przysłowiach opowiada zajmująco, dowcipnie i z werwą. Skąd się biorą? Co tak naprawdę znaczą? Dlaczego czasami wydają się takie dziwne? Do czego mogą się przydać? Każda zabawna historyjka nawiązuje do wybranego powiedzenia, opowiadając o sytuacjach dobrze znanych z codziennego życia, które mogą się zdarzyć każdemu dziecku i w każdej rodzinie. Renata Piątkowska jest autorką książek dla dzieci: Mniam, mniam, gotuję sam i Opowiadań dla przedszkolaków.

Według mnie lektura obowiązkowa dla dzieci gdzieś od 6 do 10 lat, a nawet rodzice przeczytają z ciekawością. Wiele przezabawnych historii, które przybliżają nam nie tylko polskie przysłowia.
Polecam bo książka ciekawa i pouczająca.

Gustawsonek | 2013-03-30
Przeczytana: 2011 rok

Fajna Książka która mówi o co chodzi w niektórych przysłowiach.
Jest dużo takich których nie znałam. Serdecznie polecam :)

Natknęłyśmy się przypadkowo w bibliotece, Tosia sama wybrała, trafiła doskonale.Czytając córce, sama dowiedziałam się wiele na temat historii przysłów, napisana ciekawie, przystępnie, a córka zabłysła wiedzą na lekcji ;)

Malina2707 | 2016-09-19
Na półkach: Jagodowe, Przeczytane, Posiadam