Z przysłowiami za pan brat

Renata Piątkowska Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
978-83-7551-027-0
BIS
przysłowia
literatura dziecięca
978-83-7551-027-0
przysłowia

Książka dla dzieci, które dowiedzą się z jakich sytuacji wzięły przysłowia. Dla dorosłych warta polecenia, bo mogą sobie przypomnieć o znaczeniu przysłów.

Uwielbiam wszelakie przysłowia,wszak to jakaś mądrość z nich wypływa!
Książkę wysłuchałam z przyjemnością jako przerywnik w słuchaniu czarnobylskich reportaży. Pomogło.
Wiem,że adresowana jest raczej dla młodszego czytelnika a i mnie co nieco poprzypominała. Przyznaję się do nieznajomości pochodzenia niektórych przysłów. Książkę z chęcią zakupię mojej wnuczce.

1986

Według mnie lektura obowiązkowa dla dzieci gdzieś od 6 do 10 lat, a nawet rodzice przeczytają z ciekawością. Wiele przezabawnych historii, które przybliżają nam nie tylko polskie przysłowia.
Polecam bo książka ciekawa i pouczająca.

Natknęłyśmy się przypadkowo w bibliotece, Tosia sama wybrała, trafiła doskonale.Czytając córce, sama dowiedziałam się wiele na temat historii przysłów, napisana ciekawie, przystępnie, a córka zabłysła wiedzą na lekcji ;)

Fajna Książka która mówi o co chodzi w niektórych przysłowiach.
Jest dużo takich których nie znałam. Serdecznie polecam :)

• Dla dzieci
  • Na mojej półce
  • Półka dzieci
  • Dzieciństwo
  • W domu
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Z przysłowiami za pan brat