Mój ojciec Bashevis Singer

Okładka książki Mój ojciec Bashevis Singer
Israel Zamir Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MOST biografia, autobiografia, pamiętnik
233 str. 3 godz. 53 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Avi, Yitshak Bashevis-Zinger
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza MOST
Data wydania:
1995-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1995-01-01
Liczba stron:
233
Czas czytania
3 godz. 53 min.
Język:
polski
ISBN:
83-85611-35-5
Tłumacz:
Aleksander Klugman
Tagi:
Singer powieść żydowska pamiętnik Izrael USA Związek Radziecki Polska beletrystyka ojcostwo jidysz Nagroda Nobla kibuc socjalizm mistyka Nowy Jork
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
164
85

Na półkach:

Urodził się w Leocinie w 1902 roku, dzieciństwo i młodość spędził w Warszawie na ulicy Krochmalnej, która jak sam mówił przewijała się nieprzerwanie w jego utworach: "Wracam do Krochmalnej w tym, o czym piszę. Pamiętam każdy najmniejszy róg i wszystkie osoby. Myślę, że tak jak inni są opanowani gorączką złota, które Bóg stworzył miliardy lat temu, tak ja wykopuję swoje literackie złoto na tej ulicy". Przez kilka lata wraz z matką mieszkał w jej rodzinnym Biłgoraju, tradycyjnym polskim sztetl. Klimat żydowskich miasteczek i ich społeczności można znaleźć w późniejszych jego utworach. Zadebiutował w 1925 roku krótkim opowiadaniem Na starość na łamach żydowskiego pisma Literarische Bleter. Przez długi okres pisał wiele utworów do szuflady, które formowały jego styl i charakter późniejszych dzieł. Po dojściu Hitlera do władzy wyjechał do Nowego Jorku. Był to trudny okres w jego życiu, mimo pomocy brata, który mieszkał już w Nowym Jorku, Isaac nie mógł się odnaleźć w nowej rzeczywistości, przeżywał kryzys twórczy i tęsknił za Polską. Jego syn Izrael wspominał: "On patrzył na Broadway, ale widział Marszałkowską. Wyjechał z Polski w sensie fizycznym, ale nie uczuciowo. Większość ludzi, o których pisze, pochodzi z Polski. Dla niego Polska była więcej niż krajem rodzinnym". W 1958 roku ukazał się jego najsłynniejszy utwór "Sztukmistrz z Lublina".
Mniej więcej do połowy lat pięćdziesiąty Singer znany był tylko w kręgu żydowskim, światową sławę zyskał dopiero gdy jego utwory zaczęto tłumaczyć na język angielski. Zapytany kiedyś, dlaczego tworzy w martwym języku, którego prawie wszyscy znający go ludzie zginęli w Holokauście, odpowiedział: "Ja wierzę w zmartwychwstanie. Kiedy zmartwychwstaną miliony ludzi mówiących w jidysz, zapytają, co jest w ich języku do przeczytania".
Więcej na: http://litera-toura.blogspot.com/2013/01/singer.html

Urodził się w Leocinie w 1902 roku, dzieciństwo i młodość spędził w Warszawie na ulicy Krochmalnej, która jak sam mówił przewijała się nieprzerwanie w jego utworach: "Wracam do Krochmalnej w tym, o czym piszę. Pamiętam każdy najmniejszy róg i wszystkie osoby. Myślę, że tak jak inni są opanowani gorączką złota, które Bóg stworzył miliardy lat temu, tak ja wykopuję swoje...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    25
  • Przeczytane
    9
  • Judaica
    2
  • Posiadam
    2
  • Tematyka Żydowska
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Ulubione
    1
  • Biografie, listy, wspomnienia
    1
  • Poszukiwane
    1
  • Czekają w kolejce
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mój ojciec Bashevis Singer


Podobne książki

Przeczytaj także