Okładka książki Jak myślimy?

Jak myślimy?

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Arcydzieła Wielkich Myślicieli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
How we think
papier
Aleksander
6,75 (4 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jako filozof jest Dewey zrazu idealistą, reprezentuje następnie pragmatyzm, wreszcie zaś przychodzi do anty metafizycznego socjalizmu. Dewey nie uznaje jedynej zasady dla wszelkiego stawania się, a usuwa również dualizm idei i rzeczywistości, wskazując na to, że w życiu społecznym zespala się świat idealny z naturalnym. Myślenie ludzkie uważa Dewey za narzędzie do przetwarzania świata naturalnego w świat ludzkich idei (instrumentalizm). Wpływ Deweya sięga daleko poza obręb jego specjalności, w teren socjologii, nauki o państwie, wychowania.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Dewey

Gdzie kupić?