Pokonać lęk

Okładka książki Pokonać lęk Debra Webb
Okładka książki Pokonać lęk
Debra Webb Wydawnictwo: Harlequin Seria: Romans i Sensacja literatura obyczajowa, romans
Romans i Sensacja
Soldier's Oath
Harlequin
2010-01-01
2010-01-01
Joanna Pawełek-Mendez
ślub milioner zazdrość małżeństwo rozwód dziecko porwanie detektyw pościg uczucia

Tą pozycję wybrałam przypadkowo, ale ku mojemu zdziwieniu fabuła jest tak ciekawa, że przeczytałam książkę w jeden dzień.

Główna bohaterka tuła się od jednego detektywa do drugiego. Przeszła już wiele, ale dalej, gdzieś tli się nadzieja, że może uda jej się odzyskać syna. Od ostatniego detektywa dowiedziała się, że jego wyjątkowy człowiek podszedł na tyle blisko jej 2-letniego dziecka, że zrobił mu zdjęcia. Ale prawdopodobnie nie żyje, bo zawsze, jak detektyw nie odpowiada przez 24 godziny, to już jest jasne, że albo go zabili, albo uwięzili. Jednak Willow nie poddaje się i nadal szuka detektywa, który jej pomoże.

W Chicago otwiera się nowe biuro detektywistyczne do spraw beznadziejnych. Założycielem jest syn bardzo sławnej pani detektyw. Zatrudnia on ludzi, którzy są bez szansy na odbudowanie swojej kariery, bo jakaś jedna sytuacja zaważyła o ich losie. Jednym z takich ludzi jest jeden z wojskowych - Andrew Spencer. To jemu Jim przydziela sprawę pani Willow Harris.

Kobieta miała nadzieję, że Jim sam zajmie się sprawą, bo obiecał jej, że zrobi to i jej syn będzie razem z nią. Ale okazało się, że kto inny ma się tym zająć. Podjęła więc ważną decyzję, o której poinformowała Spencera. Jedzie razem z nim do Kuwejtu, by odbić swoje dziecko.

Mogę Was zapewnić, że te wszystkie sytuacje, jakie mają miejsce w Kuwejcie budują napięcie i sprawiają, że aż chce się czytać.

Zawsze z romansów staram się czerpać jakąś wiedzę. Tutaj na przykład mogłam jeszcze raz dowiedzieć się czegoś na temat kultury wschodu i wyższości mężczyzny nad kobietą. Sytuacja mimo wieków nie zmieniła się i mimo, że dla nas, w świecie oświeconym nie ma kultur, które mogłyby nas ograniczać - bo jesteśmy wolnymi ludźmi, to jednak tam, na Wschodzie są miejsca, gdzie kultura i religia są na 1 miejscu i do nich dostosowane jest prawo.

Czytając tę książkę, w pewnym momencie i ja straciłam nadzieję, że Willow odzyska syna, bo nawet gdyby jej się udało, to jej wpływowy mąż wykończyłby ją szybko. Nie zdążyłaby nawet uciec z kraju. Cały przebieg zdarzeń daje jej szansę, na odbudowanie swojego życia i rozpoczęcie go na nowo. To jest dosłownie cud, że ma szansę, aby nie obawiać się już więcej o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i syna.

Książka jak już wspominałam ma naprawdę ciekawą fabułę i czyta się ją szybko i przyjemnie. Mogę zatem ją spokojnie polecić.

Zatem - polecam! :-)

Z przyjemnością powracam co jakiś czas do mojej ulubionej i jakże niepozornej serii Romans & Sensacja.
Miałam już ogromną przyjemność czytać książki napisane przez Webb. Ma niezłe pióro, tworzy niezłą fabułę, a także emocji i napięcia nie brakuje. "Pokonać lęk" okazał się równie dobry, ba! A nawet lepszy aniżeli wcześniejsze tomy.
Autorka opowiada historię rozwiedzionej Amerykanki, która to dość pochopnie i podczas delegacji wyszła za mąż za kuwejtczyka. Miłość nie trwała długo. Jednak owoc miłości pozostał. Mąż odbiera Willow syna. Na dodatek robi wszystko, by nie miała z nim kontaktu. Zdesperowana kobieta szuka pomocy u prywatnych detektywów. Robi się coraz bardziej gorąco i niebezpiecznie, gdy jeden z agentów nie wraca z Kuwejtu. Willow zatrudnia nowo otwartą agencję detektywistyczną od spraw beznadziejnych. Jej sprawę otrzymuje były żołnierz jednostek specjalnych. Czy uda mu się wykraść syna klientki i przewieźć go przez granicę????

Debra Webb poruszyła bardzo trudny temat jakim jest zdecydowanie walka o dziecko. Przede wszystkim o dziecko z podwójnym obywatelstwem. Każdy kraj wydaje inny wyrok, ale nic poza tym... Rodzic walczy sam. Czasem jedynym wyjściem jest porwanie dziecka i przewiezienie go do kraju matki, czasem matka z dzieckiem muszą się ukrywać, innym razem sądy przyznają opiekę, ale jaką dają gwarancję, że dziecko za jakiś czas znowu nie zostanie porwane???? Błędne koło, którego nie idzie przerwać... Przykładowo napisałam o matce, ale równie dobrze, może być to ojciec...
Bardzo trudny temat i pewnie na dość długą dyskusję...

Niemniej jednak książka jest króciutka, ale pełna bólu, rozczarowań i małego promyczka nadziei...
Debra Webb wie jak przeniknąć do naszych bodźców i poruszyć nas do głębi. Niesamowicie napisane. Niby zwykły romans połączony z nutką sensacji, ale zdecydowanie poruszający i dający do myślenia...
"Pokonać lęk" to fajna książeczka na jedno popołudnie. Polecam, szczególnie tym, którzy zamierzają wejść w związek z obcokrajowcem, ale nie tylko. Miłośnicy romansu i sensacji też się nie rozczarują.
Idealna do torebki, mała, niepozorna, a konkretna!

Autorka opowiada historię rozwiedzionej...

• Z Półki 2012
  • 2015
  • Cykl: Debra Webb Colby Agency
  • AA mam
  • Dom
  • Używane

Dodaj cytat z książki Pokonać lęk