Największy lęk

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Świat Książki
Fear the Worst
Liliowa

Co się stało z siedemnastoletnią Syd? Tim, jej ojciec, pragnie po rozwodzie spędzać z nią więcej czasu. Gdy dziewczyna nie przyjeżdża na umówione spotkanie, dzwoni do hotelu, w którym dorywczo pracowała, ale tam nikt nigdy o niej nie słyszał... Zdruzgotany Tim zgłasza zaginięcie córki na policję i sam zaczyna poszukiwania. Co ukrywała Syd? Dlaczego szuka jej jeszcze ktoś, gotowy zabić? Zadziwiająca historia zwykłego człowieka uwikłanego w niezwykłe wydarzenia, pełna zwrotów akcji. Wstrząsający finał.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

Anka Markova | 2016-09-15
Przeczytana: 22 lipca 2015

Tak, opis na okładce książki to prawie prawda, prawie....
Czy pozycja jest lepsza od książek Harlana Cobena - kurczę tego w zasadzie nie wiem, jeszcze żadnej nie przeczytałam :O, ale za to przeczytałam mnóstwo innych kryminałów wśród których były i te których za cholerę nie dało się odłożyć - trzeba było je przeczytać od deski do deski i dopiero potem przyłożyć głowę do poduszki i próbować zasnąć.
Największy lęk, lękiem największym nie był, momentami wydawało mi się, że sytuacja opisywana przez autora jest nierealna, ale to moje odczucia. 7 gwiazdek to dobra ocena.

Trzeba pamiętać, że sam opis na okładce często wzbudza olbrzymi apetyt, a nasze oczekiwania względem książki zbyt szybko biorą w łeb po przeczytaniu kilku rozdziałów.

lacerta | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Świetny kryminał - trzyma w napięciu i wciąga niesamowicie. Duża dawka zaskoczenia gwarantowana. Nie wiadomo komu ufać i w końcu nie ufa się już nikomu. Akcja jest świetnie ułożona, każde zdarzenie ma sens i wszystko pięknie rozwiązuje się na końcu.
Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo początkowo podchodziłam bardzo sceptycznie do tej pozycji. Okazało się jednak, że wpadłam od pierwszej strony aż po ostatnie zdanie. Autor po mistrzowsku stworzył niesamowity kryminał - świetna historia i ciekawe postacie.

Sargento_Garcia | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawa książka, warta przeczytania. Akcja poprowadzona wartko i z wyczuciem – jedno wydarzenie płynnie przechodzi w kolejne. Czytelnik zaczyna poważnie się zastanawiać jak dobrze zna członków swojej rodziny. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów.

Desire | 2015-02-06
Przeczytana: 22 stycznia 2015

"Największy lęk" to książka opowaidająca historię, której nie chciałby za pewne przeżyć żaden rodzic.

Bohaterem "Największego lęku" jest Tim Blake, pracuje jako sprzedawca samochodów. Jest po rozwodzie. Ma siedemnastoletnią córkę, Sydeny która spędza lato u ojca, pracując dorywczo w hotelu jako recepcjonistka. Akcja książki zaczyna się o poranku kiedy Tim robi śniadanie swojej córce. Podczas śniadania między Timem, a Sydney dochodzi do błahej sprzeczki. W złości Syd wychodzi z domu bez pożegnania i co się później okazuje dziewczyna nie wraca do domu. Tim zaczyna poszukiwania swojej jedynej córki. Pyta o nią w hotelu, jednak dowiaduje się, że jego córka nigdy w nim nie pracowała i nikt jej nawet tu nie widział. Zniknięciem Syd zajmuje się policja, jednak śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, więc Tim na własną rękę poszukuje jej, próbując dowiedzieć się, co się stało z dziewczyną. Już wkrótce na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i informacje, które powoli zaczynają układać się...

książek: 2087
anya | 2014-04-01
Przeczytana: kwiecień 2014

To moje drugie spotkaniem z tym pisarzem i się nie zawiodłam, bardzo szybko się czyta. Lekki, dobry kryminał. Polecam

kwiatek29 | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tim Blake jest ojcem 17-letniej Sydney,która podejmuje pracę w pewnym hotelu.Gdy po pracy dziewczyna nie wraca do domu i nie odpowiada na telefony,ojciec zgłasza zaginięcie córki.Okazuje się,że nastolatka nigdy w tym hotelu nie pracowała,a na dodatek szukają jej jacyś ludzie gotowi zabić,by ją odnaleźć.Świetny thriller ,wciągający od pierwszej strony,plus zaskakujące zakończenie,sprawiają że książkę czyta się z zapartym tchem.

Aneta Wiola | 2016-08-09
Przeczytana: 2014 rok

Świetna książka pisarza. Pierwsza jaką czytałam, niestety jak na razie ostatnia. Ciężko zdobyć inne powieści tego autora. Jednak warto się z nim zapoznać.
Styl pisania bardzo podobny do Cobena, wciągający thriller, czyta się go jednym tchem.
Polecam!

korcia | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu i zaskakuje. Główny bohater poszukuje swojej zaginionej córki przy okazji, a może właśnie dlatego wpada w ogromne tarapaty. Książka naładowana jest przeróżnymi emocjami.
Wszystko wyjaśnia się w zakończeniu, którego nie udało mi się przewidzieć.
Polecam.

Gośka | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Tim jest sprzedawcą samochodów.Jest pięć lat po rozwodzie i ma 17-sto letnią córkę Sydney,która mieszka z nim podczas wakacji.Pewnego dnia Sydney wychodzi do pracy i już z niej nie wraca.Czy sama uciekła,czy została porwana?A może już nie żyje?Co się wydarzyło w jej życiu? Tego wszystkiego próbuje się dowiedzieć jej ojciec,który ani na moment nie ustaje w poszukiwaniach córki.Więcej nie napiszę,żeby nie spalić akcji:)
Wartka,wciągająca akcja sprawia,że książkę się pochłania w oka mgnieniu.
Bardzo fajna sensacja.Polecam.

Anka Markova | 2015-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2015

Tak, opis na okładce książki to prawie prawda, prawie....