Największy lęk

Świat Książki
typ
papier
Liliowa
7,15 (333 ocen i 56 opinii)

Opis książki

Co się stało z siedemnastoletnią Syd? Tim, jej ojciec, pragnie po rozwodzie spędzać z nią więcej czasu. Gdy dziewczyna nie przyjeżdża na umówione spotkanie, dzwoni do hotelu, w którym dorywczo pracowała, ale tam nikt nigdy o niej nie słyszał... Zdruzgotany Tim zgłasza zaginięcie córki na policję i sam zaczyna poszukiwania. Co ukrywała Syd? Dlaczego szuka jej jeszcze ktoś, gotowy zabić? Zadziwiająca historia zwykłego człowieka uwikłanego w niezwykłe wydarzenia, pełna zwrotów akcji. Wstrząsający finał.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
lacerta | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Świetny kryminał - trzyma w napięciu i wciąga niesamowicie. Duża dawka zaskoczenia gwarantowana. Nie wiadomo komu ufać i w końcu nie ufa się już nikomu. Akcja jest świetnie ułożona, każde zdarzenie ma sens i wszystko pięknie rozwiązuje się na końcu.
Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo początkowo podchodziłam bardzo sceptycznie do tej pozycji. Okazało się jednak, że wpadłam od pierwszej strony aż po ostatnie zdanie. Autor po mistrzowsku stworzył niesamowity kryminał - świetna historia i ciekawe postacie.

Sargento_Garcia | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawa książka, warta przeczytania. Akcja poprowadzona wartko i z wyczuciem – jedno wydarzenie płynnie przechodzi w kolejne. Czytelnik zaczyna poważnie się zastanawiać jak dobrze zna członków swojej rodziny. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów.

Desire | 2015-02-06
Przeczytana: 22 stycznia 2015

"Największy lęk" to książka opowaidająca historię, której nie chciałby za pewne przeżyć żaden rodzic.

Bohaterem "Największego lęku" jest Tim Blake, pracuje jako sprzedawca samochodów. Jest po rozwodzie. Ma siedemnastoletnią córkę, Sydeny która spędza lato u ojca, pracując dorywczo w hotelu jako recepcjonistka. Akcja książki zaczyna się o poranku kiedy Tim robi śniadanie swojej córce. Podczas śniadania między Timem, a Sydney dochodzi do błahej sprzeczki. W złości Syd wychodzi z domu bez pożegnania i co się później okazuje dziewczyna nie wraca do domu. Tim zaczyna poszukiwania swojej jedynej córki. Pyta o nią w hotelu, jednak dowiaduje się, że jego córka nigdy w nim nie pracowała i nikt jej nawet tu nie widział. Zniknięciem Syd zajmuje się policja, jednak śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, więc Tim na własną rękę poszukuje jej, próbując dowiedzieć się, co się stało z dziewczyną. Już wkrótce na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i informacje, które powoli zaczynają układać się...

kwiatek29 | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tim Blake jest ojcem 17-letniej Sydney,która podejmuje pracę w pewnym hotelu.Gdy po pracy dziewczyna nie wraca do domu i nie odpowiada na telefony,ojciec zgłasza zaginięcie córki.Okazuje się,że nastolatka nigdy w tym hotelu nie pracowała,a na dodatek szukają jej jacyś ludzie gotowi zabić,by ją odnaleźć.Świetny thriller ,wciągający od pierwszej strony,plus zaskakujące zakończenie,sprawiają że książkę czyta się z zapartym tchem.

anya | 2014-04-01
Przeczytana: kwiecień 2014

To moje drugie spotkaniem z tym pisarzem i się nie zawiodłam, bardzo szybko się czyta. Lekki, dobry kryminał. Polecam

Gośka | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Tim jest sprzedawcą samochodów.Jest pięć lat po rozwodzie i ma 17-sto letnią córkę Sydney,która mieszka z nim podczas wakacji.Pewnego dnia Sydney wychodzi do pracy i już z niej nie wraca.Czy sama uciekła,czy została porwana?A może już nie żyje?Co się wydarzyło w jej życiu? Tego wszystkiego próbuje się dowiedzieć jej ojciec,który ani na moment nie ustaje w poszukiwaniach córki.Więcej nie napiszę,żeby nie spalić akcji:)
Wartka,wciągająca akcja sprawia,że książkę się pochłania w oka mgnieniu.
Bardzo fajna sensacja.Polecam.

aga | 2011-09-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Ksiazki tego autora bardzo mi sie podobaja, bo wciagaja czytelnika w wir akcji. I tak kiedy domyslamy sie kto jest przestepca to wszystko sie zmienia i znow nie wiemy jakie jest rozwiazanie.I to jest fajne!
Tak tez i tym razem autor mnie nie zawiodl, historia ojca poszukujacego swej nastoletniej corki jest nie tylko opowiadaniem pelnym napiecia ze wzgledu na wartka akcje, ale rowniez pelna emocji historia ojca.
Ale to nie wszystko-zaskakujace jest zakonczenie, to nie standardowe wyjanienie zagadki, to kolejne zaskoczenie, dla ktorego warto te ksiazke przeczytac.Goraco polecam!

korcia | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu i zaskakuje. Główny bohater poszukuje swojej zaginionej córki przy okazji, a może właśnie dlatego wpada w ogromne tarapaty. Książka naładowana jest przeróżnymi emocjami.
Wszystko wyjaśnia się w zakończeniu, którego nie udało mi się przewidzieć.
Polecam.

| 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Tim i Susanne od pięciu lat są po rozwodzie. Mają siedemnastoletnią córkę Sydney. Syd właśnie spędza lato u ojca, pracując dorywczo w hotelu jako recepcjonistka. Pewnego dnia, po wyjściu do pracy, nie wraca do domu. Tim pyta o nią w hotelu, jednak dowiaduje się, że jego córka nigdy w nim nie pracowała i nikt jej nawet tu nie widział. Zniknięciem Syd zajmuje się policja, jednak śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, więc Tim na własną rękę poszukuje jej, próbując dowiedzieć się, co się stało z dziewczyną. Już wkrótce na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i informacje, które powoli zaczynają układać się w zaskakującą całość. Okazuje się, że Sydney poza nim szukają inni, niebezpieczni ludzie. Do tego wszystkiego, w pewnym momencie to Tim staje się dla policji podejrzanym.Zanim Tim pozna odpowiedzi na naprawdę wszystkie nurtujące go pytania, minie jeszcze trochę czasu.

Początkowo akcja toczy się bardzo wolno, co nie znaczy, że cała fabuła nuży czytelnika. Początek książki może tak...

Książka bardzo mi się podobała. Napis na jej okładce "Jeśli podoba ci się Harlan Coben dla Linwooda Barclaya stracisz głowę" od razu przyciągnął moją uwagę, ponieważ Coben to mój ulubiony pisarz. Rzeczywiście w tej książce zauważyłam pewne podobieństwo do stylu Cobena. Szczególnie pojawienie się wielu tropów, które później okazują się fałszywe. Przeczytałam tą książkę w jeden dzień tak mnie wciągnęła. Dodaję ją do ulubionych, bo lubię taki klimat, kiedy ciężko się domyślić, jakie będzie zakończenie. To powieść wciągająca i zaskakująca. Zasługuje na wysoką ocenę.

pasjonujacestrony.pl/najwiekszy-lek-linwood-barclay/

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gianrico Carofiglio
    54. rocznica
    urodzin
    Nie ma człowieka, który naprawdę przestałby palić. Palenie można rzucić co najwyżej na chwilę. Na całe dni. Albo miesiące, albo lata. Ale nikt tak naprawdę nie przestaje. Papieros zawsze będzie cię kusić. Niekiedy pojawia się ni stąd, ni zowąd we śnie, nawet pięć lub dziesięć lat po tym, jak "przest... pokaż więcej
  • Ilona Felicjańska
    42. rocznica
    urodzin
    Zło nie czeka na zaproszenie. Zło wypatruje okazji.
  • Jan Strelau
    84. rocznica
  • Billie Letts
    77. rocznica
    urodzin
    - Och, może jeszcze tego nie wiesz. Może nigdy nie miałaś na sumieniu takiego kłamstwa, które by zjadło kawałek ciebie. Ale gdybyś kiedyś miała... to przy odrobinie szczęścia... może się trafić szansa, żeby je naprawić. Jedna jedyna szansa, by to zmienić. Tylko że ta szansa przemija. I już nigdy n... pokaż więcej
  • Ronald Chetwynd-Hayes
    96. rocznica
  • Voltaire
    237. rocznica
    śmierci
    Nie ma bardziej chimerycznego projektu jak projekt doprowadzenia poglądów ludzkich do jednolitości. Jednakże, mówicie, interes polityczny wymaga ustanowienia owej jednolitości, skrzętnego usunięcia wszystkich poglądów przeciwnych poglądom przyjętym przez państwo, to znaczy, wymaga ograniczenia człow... pokaż więcej
  • Tomasz Pacyński
    10. rocznica
    śmierci
    Pijak przy trzepaku czknął, równo z wybiciem północy. Zogniskował z trudem wzrok na przyglądającym mu się uważnie piwnicznym kocurze.
    - Kisssi... kisssi - zabełkotał. - Ciiicha noooc... Powiesz coś, koteczku, luzkim goosem?
    - Spierdalaj. - odparł beznamiętnie kocur i oddalił się z godnością.
  • Borys Pasternak
    55. rocznica
    śmierci
    To dobrze, kiedy człowiek zawodzi nasze oczekiwania, kiedy nie odpowiada z góry powziętym wyobrażeniom. Typowość to koniec człowieka, to wyrok na niego. Jeżeli nie da się go podciągnąć pod żaden wzorzec, jeżeli nie jest typowy, to znaczy, że spełnia co najmniej połowę wymagań, jakie się stawia człow... pokaż więcej
  • Christopher Marlowe
    422. rocznica
    śmierci
    I cannot read, and therefore wish all books burned.
  • Tadeusz Kostecki
    49. rocznica