Okładka książki Największy lęk

Świat Książki
typ
papier
Liliowa
7.13 (242 ocen i 34 opinie)

Opis książki

Co się stało z siedemnastoletnią Syd? Tim, jej ojciec, pragnie po rozwodzie spędzać z nią więcej czasu. Gdy dziewczyna nie przyjeżdża na umówione spotkanie, dzwoni do hotelu, w którym dorywczo pracowała, ale tam nikt nigdy o niej nie słyszał... Zdruzgotany Tim zgłasza zaginięcie córki na policję i sam zaczyna poszukiwania. Co ukrywała Syd? Dlaczego szuka jej jeszcze ktoś, gotowy zabić? Zadziwiająca historia zwykłego człowieka uwikłanego w niezwykłe wydarzenia, pełna zwrotów akcji. Wstrząsający finał.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

Polecamy

Opinie czytelników
kwiatek29 | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Tim Blake jest ojcem 17-letniej Sydney,która podejmuje pracę w pewnym hotelu.Gdy po pracy dziewczyna nie wraca do domu i nie odpowiada na telefony,ojciec zgłasza zaginięcie córki.Okazuje się,że nastolatka nigdy w tym hotelu nie pracowała,a na dodatek szukają jej jacyś ludzie gotowi zabić,by ją odnaleźć.Świetny thriller ,wciągający od pierwszej strony,plus zaskakujące zakończenie,sprawiają że książkę czyta się z zapartym tchem.

Sargento_Garcia | 2013-06-29
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawa książka, warta przeczytania. Akcja poprowadzona wartko i z wyczuciem – jedno wydarzenie płynnie przechodzi w kolejne. Czytelnik zaczyna poważnie się zastanawiać jak dobrze zna członków swojej rodziny. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów.

Gośka | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Tim jest sprzedawcą samochodów.Jest pięć lat po rozwodzie i ma 17-sto letnią córkę Sydney,która mieszka z nim podczas wakacji.Pewnego dnia Sydney wychodzi do pracy i już z niej nie wraca.Czy sama uciekła,czy została porwana?A może już nie żyje?Co się wydarzyło w jej życiu? Tego wszystkiego próbuje się dowiedzieć jej ojciec,który ani na moment nie ustaje w poszukiwaniach córki.Więcej nie napiszę,żeby nie spalić akcji:)
Wartka,wciągająca akcja sprawia,że książkę się pochłania w oka mgnieniu.
Bardzo fajna sensacja.Polecam.

anya | 2014-04-01
Przeczytana: kwiecień 2014

To moje drugie spotkaniem z tym pisarzem i się nie zawiodłam, bardzo szybko się czyta. Lekki, dobry kryminał. Polecam

aga | 2011-09-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Ksiazki tego autora bardzo mi sie podobaja, bo wciagaja czytelnika w wir akcji. I tak kiedy domyslamy sie kto jest przestepca to wszystko sie zmienia i znow nie wiemy jakie jest rozwiazanie.I to jest fajne!
Tak tez i tym razem autor mnie nie zawiodl, historia ojca poszukujacego swej nastoletniej corki jest nie tylko opowiadaniem pelnym napiecia ze wzgledu na wartka akcje, ale rowniez pelna emocji historia ojca.
Ale to nie wszystko-zaskakujace jest zakonczenie, to nie standardowe wyjanienie zagadki, to kolejne zaskoczenie, dla ktorego warto te ksiazke przeczytac.Goraco polecam!

korcia | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu i zaskakuje. Główny bohater poszukuje swojej zaginionej córki przy okazji, a może właśnie dlatego wpada w ogromne tarapaty. Książka naładowana jest przeróżnymi emocjami.
Wszystko wyjaśnia się w zakończeniu, którego nie udało mi się przewidzieć.
Polecam.

86bercia | 2014-04-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Tim i Susanne od pięciu lat są po rozwodzie. Mają siedemnastoletnią córkę Sydney. Syd właśnie spędza lato u ojca, pracując dorywczo w hotelu jako recepcjonistka. Pewnego dnia, po wyjściu do pracy, nie wraca do domu. Tim pyta o nią w hotelu, jednak dowiaduje się, że jego córka nigdy w nim nie pracowała i nikt jej nawet tu nie widział. Zniknięciem Syd zajmuje się policja, jednak śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, więc Tim na własną rękę poszukuje jej, próbując dowiedzieć się, co się stało z dziewczyną. Już wkrótce na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i informacje, które powoli zaczynają układać się w zaskakującą całość. Okazuje się, że Sydney poza nim szukają inni, niebezpieczni ludzie. Do tego wszystkiego, w pewnym momencie to Tim staje się dla policji podejrzanym.Zanim Tim pozna odpowiedzi na naprawdę wszystkie nurtujące go pytania, minie jeszcze trochę czasu.

Początkowo akcja toczy się bardzo wolno, co nie znaczy, że cała fabuła nuży czytelnika. Początek książki może tak się...

chili | 2014-07-26
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2014

"Największy lęk" to książka opowiadająca historię, której nie chce przeżyć żaden rodzic. Podczas śniadania między Timem, a jego siedemnastoletnią córką Syd dochodzi do ostrzejszej wymiany zdań. W złości, bez pożegnania, Syd wychodzi z domu i już do niego nie wraca. Tim rozpoczyna poszukiwania i odkrywa tajemnice, które zmieniają jego życie.
Akcja wciąga dzięki ciekawie zbudowanej fabule oraz dobrze przedstawionym postaciom. Rozdziały kończą się mocnym akcentem, przez co nasza ciekawość jest jeszcze bardziej podsycana.

Kuba | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Może i napisana prostym językiem, ale fabuła wciągająca od pierwszej strony i pędząca w nieustannym tempie akcja gwarantuje tak wysoką ocenę z mojej strony. Barclay doskonale wykreował głównego bohatera. Można powiedzieć, że przeżywamy razem z nim dramat i próbę odnalezienia córki. Współczujemy mu, ale i kibicujemy. I tak jak głosi napis na okładce, ktoś kto jest fanem twórczości Cobena, powinien zdecydowanie polubić właśnie tę książkę. Jestem pewien, że dla książki 'Bez śladu' tego autora też znajdzie się miejsce w mojej biblioteczce.

WMagdalena | 2012-11-22

Książka początkowo nudziła mnie, ale warto było przebrnąć dalej, bo początkowy brak zwrotów w akcji miał sens. Kryminał przedstawia historię ojca, poszukującego córki, która wszyła do pracy i słuch po niej zaginął. Akcja wpleciona jest w tematykę imigrantów pracujących na czarno, wykorzystywanych przez swoich pracodawców. Bohaterka wpada w tarapaty odkrywając, że w miejscu w którym pracuje odbywa się handel ludźmi.

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku