Największy lęk

Świat Książki
typ
papier
Liliowa
7,12 (321 ocen i 54 opinie)

Opis książki

Co się stało z siedemnastoletnią Syd? Tim, jej ojciec, pragnie po rozwodzie spędzać z nią więcej czasu. Gdy dziewczyna nie przyjeżdża na umówione spotkanie, dzwoni do hotelu, w którym dorywczo pracowała, ale tam nikt nigdy o niej nie słyszał... Zdruzgotany Tim zgłasza zaginięcie córki na policję i sam zaczyna poszukiwania. Co ukrywała Syd? Dlaczego szuka jej jeszcze ktoś, gotowy zabić? Zadziwiająca historia zwykłego człowieka uwikłanego w niezwykłe wydarzenia, pełna zwrotów akcji. Wstrząsający finał.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
lacerta | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Świetny kryminał - trzyma w napięciu i wciąga niesamowicie. Duża dawka zaskoczenia gwarantowana. Nie wiadomo komu ufać i w końcu nie ufa się już nikomu. Akcja jest świetnie ułożona, każde zdarzenie ma sens i wszystko pięknie rozwiązuje się na końcu.
Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo początkowo podchodziłam bardzo sceptycznie do tej pozycji. Okazało się jednak, że wpadłam od pierwszej strony aż po ostatnie zdanie. Autor po mistrzowsku stworzył niesamowity kryminał - świetna historia i ciekawe postacie.

Sargento_Garcia | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawa książka, warta przeczytania. Akcja poprowadzona wartko i z wyczuciem – jedno wydarzenie płynnie przechodzi w kolejne. Czytelnik zaczyna poważnie się zastanawiać jak dobrze zna członków swojej rodziny. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów.

kwiatek29 | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tim Blake jest ojcem 17-letniej Sydney,która podejmuje pracę w pewnym hotelu.Gdy po pracy dziewczyna nie wraca do domu i nie odpowiada na telefony,ojciec zgłasza zaginięcie córki.Okazuje się,że nastolatka nigdy w tym hotelu nie pracowała,a na dodatek szukają jej jacyś ludzie gotowi zabić,by ją odnaleźć.Świetny thriller ,wciągający od pierwszej strony,plus zaskakujące zakończenie,sprawiają że książkę czyta się z zapartym tchem.

Desire | 2015-02-06
Przeczytana: 22 stycznia 2015

"Największy lęk" to książka opowaidająca historię, której nie chciałby za pewne przeżyć żaden rodzic.

Bohaterem "Największego lęku" jest Tim Blake, pracuje jako sprzedawca samochodów. Jest po rozwodzie. Ma siedemnastoletnią córkę, Sydeny która spędza lato u ojca, pracując dorywczo w hotelu jako recepcjonistka. Akcja książki zaczyna się o poranku kiedy Tim robi śniadanie swojej córce. Podczas śniadania między Timem, a Sydney dochodzi do błahej sprzeczki. W złości Syd wychodzi z domu bez pożegnania i co się później okazuje dziewczyna nie wraca do domu. Tim zaczyna poszukiwania swojej jedynej córki. Pyta o nią w hotelu, jednak dowiaduje się, że jego córka nigdy w nim nie pracowała i nikt jej nawet tu nie widział. Zniknięciem Syd zajmuje się policja, jednak śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, więc Tim na własną rękę poszukuje jej, próbując dowiedzieć się, co się stało z dziewczyną. Już wkrótce na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i informacje, które powoli zaczynają układać się...

anya | 2014-04-01
Przeczytana: kwiecień 2014

To moje drugie spotkaniem z tym pisarzem i się nie zawiodłam, bardzo szybko się czyta. Lekki, dobry kryminał. Polecam

Gośka | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Tim jest sprzedawcą samochodów.Jest pięć lat po rozwodzie i ma 17-sto letnią córkę Sydney,która mieszka z nim podczas wakacji.Pewnego dnia Sydney wychodzi do pracy i już z niej nie wraca.Czy sama uciekła,czy została porwana?A może już nie żyje?Co się wydarzyło w jej życiu? Tego wszystkiego próbuje się dowiedzieć jej ojciec,który ani na moment nie ustaje w poszukiwaniach córki.Więcej nie napiszę,żeby nie spalić akcji:)
Wartka,wciągająca akcja sprawia,że książkę się pochłania w oka mgnieniu.
Bardzo fajna sensacja.Polecam.

korcia | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu i zaskakuje. Główny bohater poszukuje swojej zaginionej córki przy okazji, a może właśnie dlatego wpada w ogromne tarapaty. Książka naładowana jest przeróżnymi emocjami.
Wszystko wyjaśnia się w zakończeniu, którego nie udało mi się przewidzieć.
Polecam.

aga | 2011-09-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Ksiazki tego autora bardzo mi sie podobaja, bo wciagaja czytelnika w wir akcji. I tak kiedy domyslamy sie kto jest przestepca to wszystko sie zmienia i znow nie wiemy jakie jest rozwiazanie.I to jest fajne!
Tak tez i tym razem autor mnie nie zawiodl, historia ojca poszukujacego swej nastoletniej corki jest nie tylko opowiadaniem pelnym napiecia ze wzgledu na wartka akcje, ale rowniez pelna emocji historia ojca.
Ale to nie wszystko-zaskakujace jest zakonczenie, to nie standardowe wyjanienie zagadki, to kolejne zaskoczenie, dla ktorego warto te ksiazke przeczytac.Goraco polecam!

| 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Tim i Susanne od pięciu lat są po rozwodzie. Mają siedemnastoletnią córkę Sydney. Syd właśnie spędza lato u ojca, pracując dorywczo w hotelu jako recepcjonistka. Pewnego dnia, po wyjściu do pracy, nie wraca do domu. Tim pyta o nią w hotelu, jednak dowiaduje się, że jego córka nigdy w nim nie pracowała i nikt jej nawet tu nie widział. Zniknięciem Syd zajmuje się policja, jednak śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, więc Tim na własną rękę poszukuje jej, próbując dowiedzieć się, co się stało z dziewczyną. Już wkrótce na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i informacje, które powoli zaczynają układać się w zaskakującą całość. Okazuje się, że Sydney poza nim szukają inni, niebezpieczni ludzie. Do tego wszystkiego, w pewnym momencie to Tim staje się dla policji podejrzanym.Zanim Tim pozna odpowiedzi na naprawdę wszystkie nurtujące go pytania, minie jeszcze trochę czasu.

Początkowo akcja toczy się bardzo wolno, co nie znaczy, że cała fabuła nuży czytelnika. Początek książki może tak...

Książka bardzo mi się podobała. Napis na jej okładce "Jeśli podoba ci się Harlan Coben dla Linwooda Barclaya stracisz głowę" od razu przyciągnął moją uwagę, ponieważ Coben to mój ulubiony pisarz. Rzeczywiście w tej książce zauważyłam pewne podobieństwo do stylu Cobena. Szczególnie pojawienie się wielu tropów, które później okazują się fałszywe. Przeczytałam tą książkę w jeden dzień tak mnie wciągnęła. Dodaję ją do ulubionych, bo lubię taki klimat, kiedy ciężko się domyślić, jakie będzie zakończenie. To powieść wciągająca i zaskakująca. Zasługuje na wysoką ocenę.

pasjonujacestrony.pl/najwiekszy-lek-linwood-barclay/

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku