Terroryzm

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376204598
terroryzm, hołyst, kryminalistyka
Wiewiórska

Terroryzm autorstwa Brunona Hołysta to pierwsza tak obszerna monografia na temat tego zjawiska w literaturze polskiej, a także unikatowa w piśmiennictwie europejskim. Jest ona szczególnie ważna w sytuacji, gdy terroryzm - mimo swej długiej historii - osiągnął zupełnie nową jakość. Książka jest adresowana do prawników, policjantów, psychologów i socjologów - wszystkich, którzy muszą być przygotowani do reakcji na atak terrorystyczny w każdym miejscu i w każdym czasie.

Profesor Brunon Hołyst wieloaspektowo przedstawia zjawisko terroryzmu oraz metody jego kontrolowania. Dopełnienie całości opracowania stanowią okienka problemowe, teksty konwencji, chronologia ataków terrorystycznych oraz obszerna bibliografia do każdej części.

W tomie pierwszym została zawarta geneza terroryzmu i zagadnienia ogólne, m.in. pojęcie terroryzmu, jego klasyfikacja, metodologia badań, organizacje terrorystyczne na świecie i ich działalność, charakterystyka sprawców i ich ofiar oraz modus operandi.

Tom drugi przedstawia ustawodawstwo antyterrorystyczne, strategie walki z terroryzmem, jednostki kontrterrorystyczne oraz systemy zapobiegania terroryzmowi.

źródło opisu: LexisNexis, 2010

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/26923,terroryzm.html