Za wszelką cenę

Tłumaczenie: Lena Huppert
Seria: Graffiti
Wydawnictwo: Świat Książki
Egal wie : Doro will zum Fernsehen

Szesnastoletnia Dora marzy o karierze w telewizji. Robiąc młodzieżowy program dla miejscowej stacji, poznaje media od kulis. I szybko przekonuje się, że władza, jaką dają jej mikrofon i kamera, opiera się na kłamstwie, manipulacjach, braku przyzwoitości i ludzkiej krzywdzie: przypadkowo sfilmowany chłopak zostaje wzięty za sprawcę napadu...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

mila | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Opowieść o dziewczynie chcącej zrobić karierę jako prezenterka. Oddaje klimat show-biznesu i pokazuje jak naprawdę skonstruowana jest telewizja. Moim zdaniem nie jest to jakaś wybitna pozycja, ale warto ją przeczytać, aby zrozumieć istotę programów informacyjnych, szukających sensacji.

Przede wszystkim posiada morał i wnosi, a przynajmniej powinna cos wnieść do naszego życia! [*]

unforgivable | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Powieść z cyklu tych moralizatorskich ale czyta się ją bardzo przyjemnie i wciąga.
Książka doskonale oddaje jak telewizja manipuluje ludźmi, dodatkowo zmusza do zastanowienia się nad tym co jesteśmy w stanie poświęcić z egoistycznych pobudek. Myślę że wiele młodych osób, zwłaszcza tych, którzy czują się lepsi, fajniejsi od innych, powinno ją przeczytać i zadać sobie pytanie czy warto dążyć po trupach do celu?

| 2010-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Początek niezbyt ambitny, środek zaczyna robić się ciekawy, koniec nawet wciągający. Ogólny bilans - książka nawet dobra. Problem polega na tym, że niewiele się różni od innych młodzieżowych lektur. Pokazuje nam, że nie wszystko w życiu, co wydaje się idealne, takie się okazuje w rzeczywistości, że czasem wyobrażamy sobie zbyt wiele, a na końcu czekają nas rozczarowania. Dowiadujemy się też, że nadmierna ambicja może nas doprowadzić do zguby.

paula_95 | 2012-05-17
Przeczytana: 23 maja 2012

Początek książki jak na razie mi się podoba.
Książka zbyt przewidywalna. Myślałam, że będzie przedstawiać losy dorosłej książki, ale się myliłam. Średnio mi się podobała.

Emrys | 2016-03-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z nielicznych, mądrych i z poważnym przekazem książek młodzieżowych jakie przyszło mi przeczytać

Ervisha | 2010-10-26

Akcja jest nudna i przewidywalna. Czytając tę powieść nieźle się zanudziłam.

| 2011-02-02

dla osób ponizej 20 roku zycia. ku przestrodze.

uncoverstars | 2016-07-18
Przeczytana: 24 lipca 2016