Za wszelką cenę

Tłumaczenie: Lena Huppert
Seria: Graffiti
Wydawnictwo: Świat Książki
Egal wie : Doro will zum Fernsehen

Szesnastoletnia Dora marzy o karierze w telewizji. Robiąc młodzieżowy program dla miejscowej stacji, poznaje media od kulis. I szybko przekonuje się, że władza, jaką dają jej mikrofon i kamera, opiera się na kłamstwie, manipulacjach, braku przyzwoitości i ludzkiej krzywdzie: przypadkowo sfilmowany chłopak zostaje wzięty za sprawcę napadu...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Historia opowiadająca o nastolatce szesnastoletniej Dorze, która marzy o wielkiej karierze w telewizji i o sławie.Pragnie zostać prezenterką telewizyjną. Robi program dla miejscowej stacji, zapoznaje się z mediami z drugiej strony od kulis jak powstaje jest bardzo temu ciekawa fascynuje ją to.
Chce wiedzieć jak skonstruowana jest telewizja dużo się dowiedzieć o programach telewizyjnych, dziewczynę to interesuje. I szybko się przekonuje, że mikrofon i kamera oparte są na kłamstwach, manipulacji. Przez te ambicje można sporo stracić.
Książka młodzieżowa, przyjemna, lekka na odstresowanie po całym dniu dla mnie, fajna lektura przyjemnie się mi ją czytało.

mila | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Opowieść o dziewczynie chcącej zrobić karierę jako prezenterka. Oddaje klimat show-biznesu i pokazuje jak naprawdę skonstruowana jest telewizja. Moim zdaniem nie jest to jakaś wybitna pozycja, ale warto ją przeczytać, aby zrozumieć istotę programów informacyjnych, szukających sensacji.

Przede wszystkim posiada morał i wnosi, a przynajmniej powinna cos wnieść do naszego życia! [*]

unforgivable | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Powieść z cyklu tych moralizatorskich ale czyta się ją bardzo przyjemnie i wciąga.
Książka doskonale oddaje jak telewizja manipuluje ludźmi, dodatkowo zmusza do zastanowienia się nad tym co jesteśmy w stanie poświęcić z egoistycznych pobudek. Myślę że wiele młodych osób, zwłaszcza tych, którzy czują się lepsi, fajniejsi od innych, powinno ją przeczytać i zadać sobie pytanie czy warto dążyć po trupach do celu?

Emrys | 2016-03-17

Jedna z nielicznych, mądrych i z poważnym przekazem książek młodzieżowych jakie przyszło mi przeczytać

| 2010-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Początek niezbyt ambitny, środek zaczyna robić się ciekawy, koniec nawet wciągający. Ogólny bilans - książka nawet dobra. Problem polega na tym, że niewiele się różni od innych młodzieżowych lektur. Pokazuje nam, że nie wszystko w życiu, co wydaje się idealne, takie się okazuje w rzeczywistości, że czasem wyobrażamy sobie zbyt wiele, a na końcu czekają nas rozczarowania. Dowiadujemy się też, że nadmierna ambicja może nas doprowadzić do zguby.

paula_95 | 2012-05-17
Przeczytana: 23 maja 2012

Początek książki jak na razie mi się podoba.
Książka zbyt przewidywalna. Myślałam, że będzie przedstawiać losy dorosłej książki, ale się myliłam. Średnio mi się podobała.

Ervisha | 2010-10-26

Akcja jest nudna i przewidywalna. Czytając tę powieść nieźle się zanudziłam.

| 2011-02-02

dla osób ponizej 20 roku zycia. ku przestrodze.

Barbara | 2017-02-20
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe