Zgłosuj na książki roku 2017

Piękna i mądra bajka o troskach zająca grajka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wierszem pisane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Poeci polscy,
Róża_Bzowa

"Chyba mam problem, i to nie lada – We własnym domu deszcz na mnie pada". W takich okolicznościach losu odnajdujemy tytułowego zająca. I towarzyszymy mu w próbach zaradzenia sytuacji. Próbach, dodajmy uczciwie, nieudolnych. Zabawna i pouczająca opowieść o wartości różnych talentów i sile prawdziwej przyjaźni. Dowcipne ilustracje i piękny tekst to efekt twórczej współpracy Ewy Kozyry-Pawlak i...

"Chyba mam problem, i to nie lada – We własnym domu deszcz na mnie pada".

W takich okolicznościach losu odnajdujemy tytułowego zająca. I towarzyszymy mu w próbach zaradzenia sytuacji. Próbach, dodajmy uczciwie, nieudolnych. Zabawna i pouczająca opowieść o wartości różnych talentów i sile prawdziwej przyjaźni. Dowcipne ilustracje i piękny tekst to efekt twórczej współpracy Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/polecamy/art883.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/polecamy/art883.html

shczooreczek | 2013-04-20

Rzadko zdarza się, żeby tytuł idealnie oddawał to, co mieści w sobie książka.
W tym wypadku – trafiono w sedno. Opowieść o troskach Zająca Grajka rzeczywiście jest piękna i mądra.
Piękna tak, że podczas całej lektury miałam szeroki uśmiech na twarzy; mądra zaś tak, że z prawdziwą radością będę polecać ją każdemu dziecku, a także –dorosłym. I jedni i drudzy na nowo odkryją w niej ważne prawdy, o których często zapominamy dążąc do perfekcji we wszystkim.
Przedmiotem opowieści jest historia Zająca Grajka, który to bardzo lubił leniuchować, a jeszcze bardziej – grać. Było to jego największym talentem, którym ubogacał życie swoje i swoich sąsiadów. Niestety, bohater miał jedną podstawową wadę – wolał wylegiwać się na trawce niż dbać o swój dom. Oczywiście poniosło to za sobą przykre konsekwencje. Pewnego dnia, gdy Zając jeszcze smacznie spał, z jego dachu zaczęła skapywać woda. Okazało się, że dach jego mieszkania bardziej przypomina durszlak, niż cokolwiek innego.
Grajek, nie wiedząc...

Basia | 2013-10-25
Przeczytana: październik 2013

Zabawna, ciepła, pouczająca historyjka. Ucząca przyjaźni i uczynności. Polecam. Ilustracje są niebywałe.

Kiti | 2013-12-28

Ewa Kozyra-Pawlak to autorka opowieści o zającu Grajku, a także o sile prawdziwej przyjaźni. Paweł Pawlak z kolei stał się autorem ilustracji zawartych w opowieści.

Pewnego dnia zająć Grajek zauważył, że przecieka mu dach. Postanowił więc szybko udać się do swoich przyjaciół po radę. Był bowiem pewien, że z pewnością mu pomogą. W końcu po to miał przyjaciół, aby mógł liczyć na nich w każdej sytuacji…

Książka trafiła do naszej rodzinnej biblioteczki już kilka miesięcy temu. Wówczas przeczytałam ją na szybko, a dziś postanowiłam opisać ją dokładniej, gdyż moim zdaniem jest to bardzo ważna opowieść o prawdziwych przyjaciołach, na których zawsze możemy polegać.

Autorka postanowiła skupić się w swojej opowieści na przyjaźni, ale tej prawdziwej, a nie udawanej, na pokaz. Każdy z nas powinien mieć w życiu takie bliskie osoby, na których pomoc może liczyć bezinteresownie. Nie zawsze jednak jest to możliwe, aby taką znajomość długo utrzymać bez wzajemnego fałszu. Wydaje mi się jednak, że...

Róża_Bzowa | 2013-06-01
Przeczytana: 29 maja 2013

Świetna bajka.
I cóż za skromny tytuł! :-)

iza122 | 2013-04-22

"Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka" to historia zająca, któremu przecieka dach i prosi przyjaciół o pomoc. Czy tym razem spełni się powiedzenie, że Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie?

Bajka jest krótka i ma formę wiersza rymowanki. Czytanie jest szybkie i lekkie. Historia jak to ma w zwyczaju uczy najmłodszych czytelników i przekazuje wartości, które są ważne w życiu dorosłym.

Uczy o przyjaźni, a także o zwyczajach mieszkaniowych zwierząt. Ujawnia także talenty, które można wykorzystać do pomocy potrzebującym.

Forma graficzna jest także pomysłowa, wielobarwna. Rysunki są przejrzyste, także kolorowe. Momentami zabawne. Ich prostota i dobór kolorów pobudza wyobraźnię dziecka.

Dodatkowo, mamy zajączka, który przy szybkim obracaniu stron, tworzy efekt ruchu. Jest to pomysłowy, a zarazem prosty sposób, aby zainteresować dziecko.
Moja córka bardzo chętnie przeczytała historię, podobała jej się grafika jak i forma.
Bajka była nominowana także do konkursu. Sam...

Alicja7-84 | 2013-09-16

Zuzka nie zapałała miłością do tej pozycji...

Abdita | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016