Szkolna Encyklopedia

Wydawnictwo: RTW
Children's Encyclopedia
Alane

ENCYKLOPEDIA SZKOLNA została tak przygotowana, by mogła pomóc w szybkim wyszukiwaniu informacji. Może także służyć jako dodatkowe źródło wiedzy, gdy korzysta się z innych prac. Zawiera informacje z podstawowych przedmiotów nauczania, takich jak: historia, biologia, geografia, fizyka, chemia - przedstawia również fakty z historii sztuki i literatury, informuje o okryciach, wynalazkach, wydarzeniach, faktach politycznych i sławnych postaciach.

źródło opisu: Wydawnictwo RTW, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Yevoni | 2016-05-15

Nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez tej książki!Była ze mną od zawsze, nawet wtedy kiedy była dla mnie bardzo wielką i ciężką książką i nadal jest! :)

Polecam dla małych naukowców.

Booka | 2011-12-28
Na półkach: Posiadam $, Przeczytane
Przeczytana: 2005 rok

Encyklopedia, w której zawarte są najważniejsze zagadnienia (m.in z fizyki, historii, biologii, geografii, technologie, muzyka, wiedza o społeczeństwie). Bardzo przydatna szczególnie w klasach gimnazjalnych. Sporo schematów, fotografii i rysunków do każdego z działów.
W każdym dziale opisane najważniejsze informacje, przedstawione w przystępny sposób. Doskonałe dla uczniów. Pomocne szczególnie celem przygotowania referatu.

Schwarzi | 2014-08-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dostałam tę encyklopedię za dzieciaka.
Bardzo byłam z niej zadowolona. Wszystko opisane w sposób, prosty i zrozumiały dla małego czytelnika. Do tego dochodzą kolorowe zdjęcia i fotografie.

una_fresa_verde | 2013-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent

Idealna do rozszerzenia wiedzy o świecie dla starszych dzieci. Podane w przystępny sposób informacje w postaci notatek i opisów dotyczą każdej sfery nauki - od bilogii po geografię, historię, fizykę przez takie dziedziny jak film, języki, religie czy prawo (choć po dwie strony poświęcone tym zagadnieniom wystarczą jedynie na to, by "zahaczyć" się o temat). Ogromny plus za masę ciekawostek.

Iselor | 2016-10-28

Wychowałem się na tej książce. Absolutny klasyk naukowej literatury dla dzieci i młodzieży.

Kikaxfob | 2016-08-28
AroRazDwa3 | 2016-06-29