Książki które zmieniły świat. Od Sztuki wojny do Dziennika Anny Frank

Okładka książki Książki które zmieniły świat. Od Sztuki wojny do Dziennika Anny Frank Aleksandra Black, Michael Collins, John Farndon, James Naughtie, Philip Parker, Cussans Thomas, praca zbiorowa
Aleksandra BlackMichael Collins Wydawnictwo: Arkady językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Books That Changed History
Arkady
2019-01-01
2019-01-01
Ewa Romkowska
inkunabuły

Wyjątkowo piękna książka o innych ważnych i pięknych książkach. Jeśli macie okazję, to przeczytajcie koniecznie.

Piękne wydanie, duży format, wielkie zdjęcia, miniatury i detale. Nie jest to raczej pozycja do czytania "na raz", bardziej do zerkania, smakowania, przeglądania z doskoku. Pozycja obowiązkowa dla miłośników literatury, książek i historii.

Książka naprawdę "ładnie" wydana z "ładną" szatą graficzną. Ja ze swojej strony jestem lekko rozczarowany, gdyż oczekiwałem nieco więcej informacji o tym w jaki sposób każda z wymienionych książek zmieniła świat. Książkę (również przez jej wymiary) należy bardziej traktować jako album do podziwiania niż lekturę do czytania.

Bogata, barwna, inspirująca. Dla tych, którzy lubią nie tylko czytać, ale też patrzeć na książki.

Złocona oprawa, kredowe kartki pachnące jeszcze farbą drukarską. Piękne wydanie. Jak zawsze od wydawnictwa Arkady. To oznacza tylko jedno – jestem zakochana.

Czuję motyle w brzuchu, nie mogę się powstrzymać, by ich nie dotknąć. Urzekają mnie stylowym, drobiazgowym opracowaniem graficznym i dekorami, niczym piękne, dawne księgi. W publikacjach od wydawnictwa Arkady można się zakochać od pierwszego wejrzenia. I pozostać im wierną/wiernym. Dzisiaj pragnę pokazać Wam „Książki, które zmieniły świat”.

Przenosimy się do skryptorium, w którym mnich pracuje w ciszy, skupieniu i z ogromną cierpliwością. Narrator już we wstępie daje nam radę, byśmy „przeczyścili obiektyw pamięci” i przenieśli się do czasów drukowania Biblii Gutenberga, usłyszeli maszyny i dźwięk odciskanych liter. Przełomowe wydarzenie. Cudowna chwila. Miłość. Pięknie oprawione książki, wydania, które budziły kontrowersje, pobudzały umysły czytelników i na zawsze zapisały się w historii literatury. Wybierzmy się razem w tę niezwykłą podróż.

Książka podzielona jest chronologicznie i tematycznie, dzięki czemu możemy prześledzić losy książek od pierwszych dzieł pisanych w starożytności, na papirusach czy zwojach, aż po książki drukowane i bestsellery, które zmieniły rynek wydawniczy. Mnie urzekły wydania „Alicji w Krainie Czarów”, „Małego Księcia” i oczywiście „Boskiej komedii” oraz mojego ulubieńca „Don Kichote’a”. Warto także zwrócić uwagę chociażby na słynne wydania Penguin Books, które na zawsze zmieniły świat wydawniczy. Kieszonkowe, budżetowe wydania, sprawiły, że wielkie dzieła stały się dostępne dla większej rzeszy odbiorców. Te charakterystyczne okładki do dzisiaj są bardzo rozpoznawalne i ja sama również mam swoje wydania tego rodzaju.

45 bilionów stronic - tyle dzisiaj drukuje się dziennie. Dostępne są one dla miliardów osób na całym świecie. Czytanie książek to niezwykłe doświadczenie, które wzbogaca nasze doświadczenie, pozwala poznawać różne historie i rozwijać wyobraźnię. To także szansa na to, by odkryć zupełnie nowe kultury, myśli i podejście do literatury, czy filozofii. Nie da się ocenić wartości, jakie w sobie kryją, wie to każdy książkoholik.

recenzja książki na moim blogu :) zapraszam

recenzja książki na moim blogu :) zapraszam

Duży, ciekawy album, który zabiera nas w podróż poprzez wieki i dookoła świata. Jestem na tak.

Coś fantastycznego dla każdego mola książkowego i badacza :)WARTO :)

Coś fantastycznego dla każdego mola książkowego i badacza :)WARTO :)

Książka o ciekawej przystępnej formie. Godna polecenia, dla wszystkich którzy interesują się historią i rozwojem literatury.

• Non-fiction
  • Literatura popularnonaukowa
  • 2 kategoria
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Książki które zmieniły świat. Od Sztuki wojny do Dziennika Anny Frank