Bajkoterapia. O lękach dzieci i nowej metodzie terapii

Wydawnictwo: Media Rodzina
baja, bajkoterapia, dzieci, książka

Książka ukazuje genezę dziecięcych lęków oraz uczy, jak najefektowniej korzystać z bajkoterapii. W dobie komputerów i telewizji nie sposób dostrzec, jaką szansą jest dla rodziców i terapeutów kontakt z dzieckiem poprzez książkę, która buduje zaufanie...

Bajkoterapia jest dobrą formą radzenia sobie u młodszych dzieci z lękami. Lęki pojawiają się w różnych sferach życia dziecka i nie sposób ich lekceważyć. Terapeutyczne działanie bajek jest wielowymiarowe, bo dostarcza dziecku wzorce zachowań, podpowiada jak radzić sobie z emocjami, szczególnie tymi przykrymi, jak również pozwala rodzicom lepiej zrozumieć świat dziecka. Bajkoterapia jest przeznaczona do sytuacji uleczających dziecięce problemy, ale książka równie dobrze moze być wykorzystywana w każdym momencie, by dać podłoże do budowania wyobraźni, zapoznania ze światem, jego kulturą i historią. Może stanowić cenne źródło uzupełniające jego wiedzę i zainteresowania, rozbudzająca emocje i chęć poznawania następnych historii literackich postaci.

Maria Molicka w swojej publikacji najpierw wyczerpująco opisuje objawy lękowe, dalej przechodzi do różnych strategii dziecięcych powstałych pod wpływem stresu służących do radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i dalej, do powstania nerwic....

tinaka | 2012-03-01

Bardzo dobra książka. Zarówno dobra dla rodziców jak i nauczycieli (szczególnie, którzy pracują z dziećmi w młodszym wieku). Wyjaśnia różne lęki występujące w wieku dziecięcym, podaje przykłady bajek terapeutycznych, w jaki sposób można pomóc dziecku i zredukować jego lęki. Polecam

| 2012-03-03
Przeczytana: 2011 rok

Idealna pozycja dla rodziców jak i nauczycieli, zawiera obraz różnych problemów z jakimi zmagają się dzieci. Najważniejsze i najcenniejsze są rozmaite przykłady problemów osaczającymi dziecko w dzisiejszym świecie i przykłady bajek im odpowiadającymi.

AurelieSetnei | 2017-06-13
PannaOHara | 2017-04-03