Pocałunek pod jemiołą

Okładka książki Pocałunek pod jemiołą Betty Neels
Okładka książki Pocałunek pod jemiołą
Betty Neels Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romance literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romance
The Mistletoe Kiss
Harlequin
1998-01-01
1998-01-01
Adela Drakowska
szpital praca uczucia miłość

Okładka książki Ślubna wiązanka Liz Fielding, Betty Neels
Ślubna wiązanka Liz Fielding, Betty...
Okładka książki Szampan dla Emmy. Pocałunek życia Liz Fielding, Betty Neels
Szampan dla Em... Liz Fielding, Betty...
Okładka książki Zaręczyny po angielsku Liz Fielding, Betty Neels
Zaręczyny po a... Liz Fielding, Betty...
Okładka książki Powód do dumy. Gdy zjawiła się Amabel Betty Neels, Sandra Steffen
Powód do dumy.... Betty Neels, Sandra...

Na półkach: , , , , , ,

Betty Neels to angielska autorka powieści romantycznych, z którymi możemy zapoznać się w wydaniu harlequinowskim. Nie są to jednak stereotypowe romansidełka, w których bohaterowie kopulują przez znaczną część książki, przez co sprężyny w łóżku skrzypią co drugą stronę ;)
To bajeczki o dość już odległych czasach, kiedy panienki dygały i rumieniły się od męskich spojrzeń, a panowie widząc śpiącą w łóżku kobietę, uśmiechają się do siebie i wychodzą :P

Oczywiście książki Betty pełne są chwytów stosowanych w większości tego typu literatury. Główna bohaterka jest starą panną, zazwyczaj nie bardzo urodziwą, on jest za to przystojny, bogaty i najczęściej jej nie znosi. Ona jego też nie lubi. I żyli długo i szczęśliwie ;)

Nie inaczej jest i w przypadku tej książki. Ona, poza wyżej wymienionymi zaletami, posiada również, skądinąd bardzo pożądane w tym gatunku literatury, szalone imię(Ermentruda) i pracuje w centrali telefonicznej szpitala, a on jest wziętym neurologiem, który do tego właśnie szpitala przyjechał z wizytą.

Później ona z miłości chce, żeby on był szczęśliwy z inną, on ma tej innej dosyć, bo poznał uroczą Ermentrudę, a zakończenia można się domyślić zanim w ogóle spojrzymy na pierwszą stronę. Ale przecież czasami trzeba poczytać coś, co na pewno się dobrze skończy ;) Oczywiście do ostatniej strony autorka będzie nas próbowała przekonać, że para głównych bohaterów pała do siebie nienawiścią, co najwyżej są dla siebie obojętni. My się jednak nie damy nabrać! ;)

Prosta fajna książka lekka do czytania:) na smutne popołudnia bądź deszczowe idealna!:) Miłość zwyczajna ale fajnie się czyta;) Jak każdy Harlequin kończy się dobrze;)

Betty Neels urzekła mnie tą książką. Przyjemna, lekka i naprawdę dobrze napisana :)

• Harlequin
  • W świątecznym klimacie ☆
  • Przeczytane ponownie
  • Książki - Boże Narodzenie
  • Święta
  • Harlequin Romance

Dodaj cytat z książki Pocałunek pod jemiołą