Czekając na Godota. Końcówka

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
En attendant Godot; Fin de partie
Antoni Libera, teatr absurdu
Radek

Premiera sztuki "Czekając na Godota" miała miejsce w 1953 r. i ona to przyniosła przyszłemu nobliście sławę. Sam autor za swoje główne dzieło uważał napisaną i wystawioną kilka lat później "Końcówkę". Oba dramaty przedstawiają autorską wizję daremności ludzkich poczynań, samotności ludzi skazanych na siebie, a także problem powszechnego zniszczenia, jakie niesie czas. Pisarską osobowość wielkiego pisarza w przystępny sposób przedstawia tłumacz, wybitny znawca twórczości Becketta.

Literatka | 2011-11-04
Przeczytana: 2010 rok

"Czekając na Godota" jest dla mnie perełką w dorobku Becketta. "Końcówka" może być trudna w odbiorze, ale w ostatecznym rozrachunku okazuje się naprawdę świetną lekturą - lekturą dla wymagających.

Justyna Techmańska | 2016-11-10
Dominika | 2016-11-09