Ostatnia taśma Krappa

Krapp's Last Tape
Marek

W „Ostatniej taśmie” zdarzenia, jak też wszystkie pozostałe elementy struktury dramatu, prezentowane są tak, że nie można spojrzeć na nie inaczej, niż przez ich dwupłaszczyznowość. Z jednej strony obserwujemy, co dzieje się ze „staruszkiem” Krappem, z drugiej strony dowiadujemy się, co działo się z nim przed laty. Główne zdarzenia w tym dramacie koncentrują się wokół odsłuchiwania taśmy, nagranej przez Krappa trzydzieści lat wcześniej, i polemiki z samym sobą sprzed trzydziestu lat.

Rafał | 2014-08-22
Przeczytana: 20 września 2012

Cudowny tekst, o poświeceniu całego swojego życia by stworzyć prawdziwe dzieło. Którego oczywiście nikt nie potrzebuje i nie docenia. Odrzuceniu wszystkiego co może stanąć na drodze do prawdziwego artystycznego spełnienia, które rzecz jasna nigdy nie nachodzi i na końcu pozostawia jedynie rozczarowanie. Ale jak to Kierkegaard napisał: "I see it all perfectly; there are two possible situations — one can either do this or that. My honest opinion and my friendly advice is this: do it or do not do it — you will regret both"

Patryk | 2017-06-24
Przeczytana: czerwiec 2017