powieść polska
Hania

Sławomir Łubiński debiutował w 1979 roku powieścią "Ballada o Januszku" (wznowienie 1980). Nowa powieść tego autora, "Profesjonaliści", odznacza się podobnie jak poprzednia znakomitym wyczuciem języka i świetną obserwacją psychologiczną. Jej bohaterowie, wciągnięci w bezlitosny mechanizm układów społecznych, uparcie, czasem śmiesznie, walczą z własnym przeznaczeniem. Są nędzni i mali, a jednak tragiczni. Książka ta zasługuje na uważną i wnikliwą lekturę.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie