Biblioterapia i bajkoterapia. Rola literatury w procesie zmiany rozumienia świata społecznego i siebie

Wydawnictwo: Media Rodzina
978-83-7278-556-5
bajkoterapia
Róża_Bzowa

Autorka ma na koncie dwa zbiory bajek terapeutycznych oraz pozycję teoretyczną pt. Bajkoterapia. Tym razem napisała pracę jeszcze bardziej wyczerpującą, w której zebrała dotychczasowe swoje doświadczenia - wynik wieloletniej pracy naukowej i terapeutycznej. W książce zwraca szczególną uwagę na zagrożenia naszej "antynarracyjnej" epoki, dowodzi, że rola książki w budowaniu zasobów osobistych...

W książce zwraca szczególną uwagę na zagrożenia naszej "antynarracyjnej" epoki, dowodzi, że rola książki w budowaniu zasobów osobistych jest nie do przeceniania. Jest to ważne szczególnie dla dziecka. Druga część pracy poświęcona jest ukazaniu roli bajkoterapii jako metody w sytuacjach trudnych emocjonalnie.

źródło opisu: Media Rodzina, 2011

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

isabelle142 | 2016-03-31
Na półkach: Przeczytane, Studenckie
Przeczytana: 30 marca 2016

Książki nie przeczytałam w całości, bo i nie było mi to potrzebne. Dwa pierwsze rozdziały sobie darowałam, kolejne 3 przestudiowałam dogłębnie, a resztę przekartkowałam.
Z pewnością mi się przyda podczas pisania pracy licencjackiej, szczególnie przy tworzeniu podrozdziału o bajko- i baśnioterapii. Nie sposób jednak nie zarzucić autorce powtarzalności pewnych treści.
Na szczególną uwagę zasługuje okładka.

kaka84k | 2014-01-07
Floreoo | 2013-08-21