Daleko od Moskwy

przygodowa
xravenx

Rzecz się dzieje podczas wielkiej wojny ojczyźnianej. Bohaterami powieści są inżynierowie – budowniczy rurociągu. Główny bohater, Aleksiej Kowszow, raniony na froncie, po kuracji - zostaje oddelegowany na dalekie zaplecze. Długo nie może się otrząsnąć i prawdziwie zaangażować w budowę – jego żona walczy z faszystami i on również chciałby wrócić na front. Tymczasem strategiczna budowa na Dalekim Wschodzie powinna być postrzegana jako wysiłek równy z frontowym, zwłaszcza, że sam Stalin uznał ją za cel priorytetowy. Zadanie jest niebylejakie: oto w ciągu roku, zamiast zaplanowanych kilku lat, trzeba przeprowadzić rurociąg przez kilkaset kilometrów tajgi.

Savoir-vivre | 2017-01-10
Orchaid | 2016-10-09