Opowieści z Nordponte

Wydawnictwo: Radwan
978-83-7745-121-2
baśń, legenda, smoki, druidy, fantazja
klasyka
siljan

Kto z nas nie lubi baśni, starych podań i legend snutych wieczorami przez ojca czy dziadka, gdy za oknami zamieć, a od kominka słychać trzeszczenie płonących drew? Taka właśnie jest powieść Joanny Pettersson. To ciąg rodzinnych legend z czasów średniowiecza, gdy honor i odwaga były najwyższymi wyznacznikami człowieczeństwa, a przyjaźń potrafiła przezwyciężyć nawet klątwę. „Opowieści z...

„Opowieści z Nordponte”, pomimo że baśniowe, są przeznaczone raczej dla dorosłych czytelników, a ich atrakcyjność podnosi barwny język, którym wyraźnie bawi się autorka - z zawodu językoznawca.

Lekturę tę można polecić każdemu - zarówno temu, kto kocha legendy z ich niezwykłym światem trytonów, smoków, druidów i uroków, jak i temu, kto szuka w powieści prawdy psychologicznej i opowieści o odwiecznej walce dobra ze złem. Dodam, że walce przedstawionej w bardzo atrakcyjnej formie ciągu przygód bohaterów, o których swoim dzieciom i wnukom opowiada wieczorami sędziwy hrabia Filip Garrick.

Wojciech Sodoś

źródło opisu: Wydawnictwo Radwan, 2011