Konfrontacja

Cykl: Wyman Ford (tom 3)
Wydawnictwo: G+J
Impact
Ag2S

Były agent CIA Wyman Ford wyrusza z tajną misją do Kambodży, by odnaleźć źródło pochodzenia przepięknych klejnotów, które wydają się nie z tego świata i okazują się śmiercionośne. U wybrzeży Maine widać blask spadającego meteoru. Młoda miłośniczka astronomii, która zarejestrowała ten moment, udaje się na wyspę, by znaleźć szczątki meteorytu i sprzedać je na aukcji internetowej. Naukowiec w...

Naukowiec w Kalifornii odkrywa niewyjaśnione źródło emisji promieni gamma poza Układem Słonecznym. Zdjęcia robione w ultrawysokiej rozdzielczości ujawniają tajemniczą konstrukcję ukrytą w jednym z kraterów księżyca Marsa. Urządzenie wydaje się czynne. Oddało już dwa ostrzegawcze strzały. Czy obcym uda się unicestwić Ziemię?

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Damian | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Kolejna książka Douglasa Prestona „odhaczona”. Jak było tym razem? Przyznam, że „Konfrontacja” pograła sobie nieco na moich uczuciach i nastroju.
Tempo historii jest bardzo dobre. Będąc w połowie książki myślałem, że wszystkie karty zostały już przez autora odsłonięte i od tego momentu stopniowo będę zmierzał do wielkiego finału. Błąd! Akcja tak naprawdę nabiera rumieńców w drugiej części powieści, przy czym prowadzone równolegle wątki nie są niestety równe. O ile historię i działania Prestonowskiego Jacka Reachera, czyli Wymana Forda czyta się jak zwykle szybko i z zaciekawieniem, o tyle przygody Abbey Straw i ferajny nie są już tak przekonujące i płynne. Akcja na niespokojnym oceanie i kulminacyjna decyzja bohaterki (w dodatku przy pełnej akceptacji ojca!) są mówiąc delikatnie trochę naciągane. Jak dla mnie za dużo tu przypadku i szczęścia. Pod tym względem poprzednia, podobna w tematyce książka Douglasa „Mistyfikacja” jest bardziej spójna i racjonalna.
Już miałem odłożyć tytuł...

Kaklucha | 2014-07-27

A tyle razy powtarzałam sobie, żeby nie tykać nic Prestona co nie należy do cyklu o Pendergaście...
Tknęłam. Przebrnęłam przez dwa rozdziały i poległam, zero chemii. Szkoda mi czasu na dalsze próby.

Adam Grochocki | 2014-12-16

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com
facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts

Abbey Straw, mieszkanka miasteczka na wybrzeżu stanu Maine od zawsze interesowała się kosmosem. Wraz z przyjaciółką Jackie widzą spadający meteoryt, gdzieś w pobliżu wybrzeża. Nie mówią o tym nikomu, ponieważ same chcą go odnaleźć i sprzedać za grubą kasę.
Wyman Ford, były agent CIA pracuje jako wolny strzelec na zlecenie amerykańskiego rządu. Kontrakt prowadzi go do Kambodży skąd pochodzą dziwne, radioaktywne kamienie szlachetne. Podąża tropem aż do ukrytej w dżungli kopalni.
Mark Corso, młody, ambitny naukowiec wpada na ślad tajemniczego promieniowania ze strony Marsa. Wchodzi również w posiadanie tajnych dokumentów i badań zamordowanego poprzednika rzucających nowe światło na tajemnicę.

Konfrontacja przedstawia nam trzy zarysowane wyżej wątki. Wątek Abbey Straw wypada najbardziej blado. Młoda, rozkojarzona dziewczyna, zbyt pochopnie podejmująca decyzje. Tak chyba tak najłatwiej...

Sławomir | 2016-05-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2016

Książka właściwie o niczym. Słaba też w zagadnieniach "naukowych" które porusza. Zakończenie wręcz banalne. Zagadka żadna. Właściwie nie wiem czemu jej nie porzuciłem. Chyba tylko dlatego, że czyta się szybko i miałem głupią nadzieję, że się rozwinie jakoś sensownie. Nie rozwinęła się jednak. Nie polecam. Zdecydowanie strata czasu.

Henioo | 2013-09-16
Przeczytana: maj 2012

U wybrzeży Maine widać blask spadającego meteoru.
Fajna książka, choć czytałem o wiele lepsze tego autora.

Adrian_15 | 2014-08-21

Dawno nie przeczytałem tak słabej książki. Czytałem ją jakiś czas temu. Nic się nie dzieje i wieje nudą. Zostawiłem ją jeszcze na półce. Może do niej trzeba poprostu dorosnąć. Porzyjemy zobaczymy, może koiedyś znów po nią sięgnę.

Rudzinda | 2012-07-10
Przeczytana: 05 lipca 2012

Świetna książka, super thriller, trzymający w napięciu do samego końca. W książce mamy 3 głównych bohaterów, których akcje rozgrywają się równolegle z pozoru żaden swoją historią nie przypomina drugiego a jednak ich losy w niesamowity sposób się łączą. A wszystko to za pomocą tajemniczego Meteroida. Po przeczytaniu tej książki będziemy baczniej się przyglądać niebu i spadającym gwiazdom. Bardzo polecam.

Daniel Siercha | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Świetna książka którą czyta się bardzo przyjemnie. Ale czego można się spodziewać po takim wybitnym pisarzu.
Gorąco polecam wielbicielom Prestona oraz tym którzy jeszcze nie mieli do czynienia z autorem.
Najbardziej zaskakujące jest zakończenie :-)

pierożek | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Książka to gotowy scenariusz na film. Jest świetna!

Ania | 2016-09-29
Przeczytana: 09 lutego 2013