Czekoladki dla sąsiadki

2008-01-01
2008-01-01
32 min.
Gellner Sąsiadka Maciej Szymanowicz dzieci wierszyki

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Mama Mu na drzewie i inne historie Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu na drz... Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Agnieszka Żelewska
Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Ag...
Okładka książki Mama Mu czyta Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu czyta Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...

Uwielbiam wiersze/książki Pani Doroty Gellner dla dzieci. Rymy i fabuła warta zapamiętania. Śmieszą, bawią i wpadają w ucho. Serdecznie polecam - 3 latka moja uwielbia. Ta pozycja składa się z kilkunastu opowieści o sąsiadce i jej przygodach z pudlem i kocurem w łaty. Miła dlatego polecam!

Super historyjki napisane wierszem. Rymowanki wpadające w ucho, jednak napisane w niestandardowy sposob-cos w sam raz dla dzieciaczków.

Przepięknie ilustrowana, zabawna książeczka dla dzieci, z okładką, obok której nie da się przejść obojętnie. Moi bratankowie są zachwyceni i śmieją się do rozpuku z perypetii, właściwie nie sąsiadki, a jej zwierzaków.
Polecam!

Polecam!

Obiadek dla sąsiadek

Raz sąsiadka dla sąsiadek gotowała...co? Obiadek!
Pudel wpadł w okropną złość:
-Po co im w kapuście kość?! Owszem, czasem lubię gości, ale szkoda dla nich kości!
Po czym pudel wraz z kocurem zapiszczeli zgodnym chórem:
-My już mamy gości dość! Wyciągajmy z rondla kość!
I już z kuchni słychać piski:
-Schowaj ją do mojej miski!
-A co z moją miską pustą?
-Napełnimy ją kapustą!
Nagle słychać krzyk sąsiadki. Skąd? Znad rondla w żółte kwiatki.
-Gdzie kapusta razem z kością? Co ja teraz podam gościom?!
-Też mi problem... - pudel warczy. - A sam rondel nie wystarczy?

Super!!! Przezabawne te wierszyki ;-)

Obiadek dla sąsiadek

Raz sąsiadka dla sąsiadek gotowała...co? Obiadek!
Pudel wpadł w okropną złość:
Po czym pudel wraz z kocurem zapiszczeli zgodnym chórem:
-My już mamy gości dość! Wyciągajmy z rondla kość!
I już z kuchni słychać piski:
-Schowaj ją do mojej miski!
-A co z moją miską...

Świetna książeczka, pierwszy raz od dawna treść bardziej interesowała niż rysunki. Ale te są również piękne. Świetna pozycja!

Dla nas rewelacja. Córka stara się powtarzać rymowanki

Pierwszą rzeczą jaką książka przyciąga małego czytelnika to ilustracje. Bez odpowiedniego uzupełnienie tekstu nawet najbardziej interesujące bajki mogą zostać zignorowane przez małych czytelników. Twórcy „Czekoladek dla sąsiadki” doskonale zdają sobie z tego sprawę i zrobili wszystko, aby lektura była dla dzieci atrakcyjna. Sama okładka kusi, aby wziąć książkę do ręki. Uśmiechnięta pani z radosnym psem i kotem piją herbatkę i zajadają czekoladki. A co znajdziemy w środku? Piękne proste, zabawne i mające w sobie niesamowity urok baśniowości, ciepła scenki z życia sąsiadki i jej zwierzaków (a raczej z życia jej zwierzaków i sąsiadki, która pojawia się w tle). Niewielka ilość elementów, utrwalenie akcji, dynamika ilustracji sprawiają, że dziecko chętnie wraca do książki i samodzielnie przegląda. Maciej Szymanowicz w prosty, subtelny sposób zaczarowuje małych czytelników i przyciąga ich ciepłem kolorów, chwilowością. Patrząc na ilustracje stajemy się świadkami uczty psa i kota, ich chowania się w wielkim garze, zaglądania do siatki i śledzenia sąsiadki, radosnej zabawy ze szmatką, wczepiania się w sweter, spadających filiżanek, pomagania w czasie wyszywania, wspólnego otwierania szuflady komody, podlewania rabatów i chowania się kota pod parasolem i w książce, upadku z kładki, gonienia po klatce schodowej, psot na tapczanie, składania życzeń, dziadkowi, podglądania ślubu sąsiadki. Zwierzęta mają tu swoją świadomość i są bardzo aktywne.
Wszystkie scenki z życia bohaterów są doskonałym uzupełnieniem tekstów Doroty Gellner zapraszającej małych czytelników do uczestnictwa w przygodach dwójki psotnych bohaterów: kota i psa. Zwierzaki żyją ze sobą nie tylko w zgodzie, ale i potrafią współpracować. Razem sprytnie ściągają ze stołu czekoladki, herbatkę, dzielą się zawartością gara, penetrują siatki na zakupy, podglądają papugi, szarpią szmatki, swetry, obrusy, kwiatki, makatki, opróżniają szufladki i rabatki, aż w końcu z sąsiadką, jej mężem wyprowadzają się do domku w kwiatki.
Niedługie, rymowane utwory doskonale sprawdzają się jako lektura przedszkolaków. Dzięki melodyjności tekstu, pięknej systematyczności, zabawnych zwrotach akcji, niesamowitemu tempu sprawiającemu, że w każdym niedługim utworze dzieje się niesamowicie wiele i dzieci nie znudzą się lekturą.
„Czekoladki sąsiadki” oprawiono w estetyczną, solidną, kartonową, złocistą okładkę. Śliskie strony bardzo dobrze zszyto. Dzięki temu lektura sprawia wrażenie bardzo cennej, przyciąga dziecięcą uwagę swoim blaskiem. Książkę polecam zarówno przedszkolakom do słuchania i opowiadania oraz pierwszoklasistom do samodzielnego czytania. Duża czcionka i niedługie czytanki pozwolą na ćwiczenie umiejętności samodzielnego czytania. U nas jest to jedna z częściej zabieranych na spacery książek.

Dla nas rewelacja. Córka stara się powtarzać rymowanki

Uwielbiam książeczkę o potworach.
Tej czegoś brakuje. Mam wrażenie, że wszystkie wierszyki są takie same. Dziecko też szybko się nudzi, jakbym w koło czytała jeden wiersz.
Tyle minusów.
A teraz pozytywy.
Opowiastki krótkie. Nadają się już dla bardzo małych dzieci. Fajne obrazki, na wszystkich stronach. Treść sympatyczna i łatwa do zrozumienia. Przy tym zabawna.

Uwielbiam książeczkę o potworach.
Tyle minusów.
A teraz pozytywy.

Jest ciekawie i bardzo zabawnie. Chociaż książka nie jest napisana wierszem, to i tak tekst świetnie się rymuje i czytanie go na głos sprawia dużo frajdy. To świetna zabawa językowa dla dzieci i rodziców. Poszczególne historyjki są krótkie i łatwe do zrozumienia. A szata graficzna? Zdjęcia możecie obejrzeć na blogu:

Uwielbiam te ilustracje, okładkę, drobne detale, które sprawiają, że książeczka jest małym arcydziełem, które zachwyci chyba każdego dzieciaka i rodzica.

Co tu dużo mówić, klasa sama w sobie. Świetne rymowane opowiadanka o niesfornych zwierzakach, których właścicielką jest pewna sąsiadka. Krótkie, choć treściwe, z niesamowitym humorem. Do tego fantastyczne ilustracje. Coś wspaniałego! I ja i przedszkolaki bawiliśmy się świetnie czytając tę książeczkę. To jedna z tych, które nigdy się nie nudzą.

Po drugiej przeczytanej książki tej autorki razem z córką zostałyśmy jej fankami! Te rymowane historyjki są świetne. Razem z córką świetnie się bawimy przy lekturze o sąsiadce i jej niesfornych zwierzętach! Córka zgaduje nawet rymy, dobra zabawa gwarantowana!

• Dla dzieci
  • Dziecko