Mama Mu na sankach

Seria: Mama Mu
Wydawnictwo: Zakamarki
Mamma Mu åker bobb
mama mu, krowa, pan wrona, skandynawska
steffburton

Czy krowy mogą jeździć na sankach? Ależ oczywiście, Mama Mu zrobi wszystko, by bawić się tak wesoło jak dzieci! Jak zwykle musi stawić czoła krytycznemu Panu Wronie, który każdy pomysł Mamy Mu kwituje wyniosłym oburzeniem. Wystarczy jednak zasugerować Panu Wronie, że czegoś nie potrafi, a od razu zmienia ton. On, nie potrafi? Nie potrafi pokierować sankami? Brawurowy popis jego umiejętności...

Wystarczy jednak zasugerować Panu Wronie, że czegoś nie potrafi, a od razu zmienia ton. On, nie potrafi? Nie potrafi pokierować sankami? Brawurowy popis jego umiejętności kończy się oczywiście w zaspie. W śniegu ląduje też Mama Mu – i to właśnie, z całego jeżdzenia na sankach, najbardziej jej się podoba!

Bogate w szczegóły świetne ilustracje Svena Nordqvista, pełne niespodzianek dla spostrzegawczych, wspaniale uwydatniają charaketry obu bohaterów.

Sanki wywróciły się i zakopały głęboko w śniegu. Mama Mu spadła i poturlała się spory kawałek.
Gdy się wreszcie zatrzymała, przypominała wielką śnieżną kulę z rogami. Pan Wrona stał z założonymi skrzydłami i spoglądał na nią surowym wzrokiem.
— Wjechałaś we wszystkie tyczki slalomu — powiedział. — W każdą jedną!
— Muu, ale było super — zaśmiała się Mama Mu.
— Skoczyłaś ze skoczni, Mamo Mu — odpowiedział. — Dziwne, że sanki wytrzymały.
— Najbardziej super było, jak zleciałam — powiedziała Mama Mu.
— Zrobił się ogromny rów — stwierdził Pan Wrona. — Mamo Mu, jesteś za gruba.
— Też mi, muu — powiedziała Mama Mu. — Wcale nie jestem za gruba. To śnieg jest za miękki.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=121&...(?)

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=121&...»

Syl_wina | 2016-10-23

Ciepła, pełna humoru książka o sympatycznej krowie i jej przyjacielu Panu Wronie, parze nietuzinkowych przyjaciół, znanych także z innych książek o Mamie Mu, podbiła serce nie tylko moich dzieci, ale również moje. Świetnie się czyta, nawet po raz enty :), a ilustracje Svena Nordqvista za każdym razem zachwycają - bardzo dużo się na nich dzieje, mają mnóstwo szczegółów do odkrywania. Po prostu mistrzostwo:)
Wybrałam Mamę Mu na sankach, ale równie dobrze mogłabym wybrać inną - każda jest świetna, z każdej aż " bije" pozytywna energia i każdy może znaleźć w nich coś dla siebie :)

Madzik | 2015-02-11

Ależ mi żal, że tej zimy nie ma śniegu! Bo saneczkowa przygoda byłaby nam nie straszna, niczym szalonej Mu. Zabawna opowieść dla maluchów, przyjemność czytania dla ich mam.

Maya | 2014-06-24

Ulubiona zimowa lektura - obowiązkowa na narciarsko-saneczkowe wyjścia i wyjazdy!

Chuda | 2011-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2011