83-85606-55-6
Elizz

Jerzy Przeździecki - znany prozaik, scenarzysta filmowy i dramaturg - przedstawia Czytelnikom swoją fascynującą autobiografię "Szał zamysłów". Los rzucał Autora książki w wir niezwykle dramatycznych i nadzwyczajnych wydarzeń. Bohater książki jest bacznym obserwatorem i uczestnikiem tych wydarzeń, potrafi odnieść się do nich z głęboką refleksją i autoironią. Wszystko to wraz z niezwykle płynnym i plastycznym sposobem narracji czyni z "Szału zamysłów" bardzo atrakcyjną lekturę. Jest to zapis losu bohatera i losu pokolenia na tle wydarzeń mających doniosłe znaczenie w historii Polski.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Szczepan Szymański Sp. z o.o., 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie