Solistka

Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-01-3
solistka, Przeździecki
Wiola-M

Nastoletnia Ewa jest bardzo zdolną, dobrze zapowiadającą się baletnicą. Taniec jest jej pasją. Poświęca mu wiele czasu i wysiłku. Poznajemy ją w chwili gdy jej rodzice wyjeżdżają do Maroka, gdzie ojciec podpisał kilkumiesięczny kontrakt. Ewa, by nie zaniedbać ukochanego tańca, zostaje w Polsce. Przenosi się do babci, do innego miasta, innej szkoły baletowej i innego środowiska. Adaptuje się jednak szybko, odkrywając uroki rozmów z babcią, znajdując nowe przyjaciółki i pierwsze miłości. Wszędzie towarzyszy jej ponadto nieodłączny, tajemniczy Książę... Bohaterka snuje szczegółowe marzenia o swej olśniewającej karierze, obmyśla pseudonim artystyczny i w duszy już słyszy huraganowe brawa po swych przyszłych występach. Czy uda jej się zrealizować te plany? Wspaniała książka o mądrej, silnej psychicznie dziewczynce i o odkrywaniu tego, co naprawdę jest najważniejsze

Jula | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 marca 2014

Przeładowana optymizmem po brzegi. Aż chce się żyć. Ewentualnie rzucić na łóżko z płaczem, że się nie umie żyć tak jak Ewka.

Kociakowa | 2012-12-29

tak szczerze to ta ksiazka jest beznadziejna ;( opis z tylu bardzo mnie zmoblizowal a tu... az szkoda gadac.
NIE POLECAM!!!

Aleksandra | 2013-09-08

Książkę podsunęła mi pani w bibliotece twierdząc, że może mi się spodobać. Nie mam pojęcia co sprawiło, że tak właśnie pomyślała, ale (niestety) bardzo się pomyliła. Książkę czytałam długo i dobrnięcie do końca kosztowało mnie trochę wysiłku. Historia głównej bohaterki zupełnie mnie nie zainteresowała, bohaterowie wydawali mi się nudni, papierowi, fabuła chaotyczna i trochę o niczym, a obietnice zawarte w opisie książki nie zostały spełnione.

czarna198721 | 2017-07-22
dziulfix | 2017-03-11