Obsesja

Tłumaczenie: Joanna Łączyńska
Wydawnictwo: Da Capo
Obsession
marzenia, kariera, sława, zło, zdrada, przemoc
dona

Corrie Browne to dziewczyna, jakich wiele. Tyle że niewiele z nich mogłoby się wykazać taką siłą woli i upartością, z jaką Corrie dąży do realizacji swoich marzeń o lepszym życiu, tym bardziej, że w drodze na szczyt nic nie zostaje jej oszczędzone. Susan Lewis przez piętnaście lat łączyła karierę w angielskiej telewizji z pisaniem powieści obyczajowych dla kobiet. Kiedy dwie pierwsze książki przyniosły jej niespodziewaną sławę, poświęciła się tylko pisaniu. Dziś jest autorką kilku głośnych powieści, w których nie oszczędza nikogo - zwłaszcza czytelnika - nierzadko przedstawiając rzeczywistość w niezwykle drastyczny sposób. Bo nawet w błyszczącym świecie sławnych i bogatych zło pozostaje złem, zdrada zdradą, a przemoc przemocą.

źródło opisu: Da Capo, 1994

źródło okładki: Da Capo

mollis | 2013-07-13

Zanim zabrałam się za tę książkę wiedziałam o jej treści bardzo niewiele, natrafiłam tylko na jakiś mglisty zarys fabuły i głównej bohaterki. Powieść rozpoczyna się tajemniczą retrospekcją. Kolejne strony nie zrobiły na mnie wrażenia, ale później akcja nabrała tempa. Pojawiają się nowi bohaterowie i wątki, a każdy kolejny rozdział dostarcza tajemnic i niezmiernie zaskakuje. Z czasem nic już nie jest takie, jakie wydawało się na początku. Zupełnie nie byłam w stanie przewidzieć, co wydarzy się za moment. I do samego końca nie wiedziałam jak zakończy się historia Corrie, obawiałam się nawet, że mnie rozczaruje, ale tak się nie stało. Autorka wykazała się talentem, prowadząc fabułę właśnie w taki sposób. W tej książce możemy obserwować dążenie do sukcesu zawodowego, wątek miłosny, komplikacje rodzinnych powiązań, a także motyw erotyczny i wiążące się z nim perwersje. Żałuję, że jest w Polsce tak mało znana. Z tego względu gorąco ją każdemu polecam!

ZosiaZiaja | 2016-01-23
Przeczytana: 24 stycznia 2016