Ślepa trwoga

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Blind Fear
sensacja, krymiminał, thriller
Poetyka

Po śmierci męża Joanna Guthrie mieszka sama w Merlin Cottage, starym kamiennym domku niedaleko Oksfordu. Zajmuje się szkoleniem psów przewodników dla niewidomych. Pewnego dnia dostaje niezwykłą propozycję: ma pojechać do Nowego Jorku, aby wytresować psa znanego i utalentowanego niewidomego rzeźbiarza, Jacka Donovana. Obdarzony fascynującą osobowością artysta najchętniej przebywa i pracuje w swoim wiejskim domu Gilead Farm. Ma trójkę oddanych, podziwiających go przyjaciół, którzy niechętnie patrzą na Joannę, a wręcz wrogo, gdy między nią i Jackiem rodzi się uczucie. Seria niepokojących wypadków skłania Donovana do poproszenia o pomoc zaprzyjaźnionego agenta FBI. Wkrótce w okolicy Gilead Farm dochodzi do dramatycznego odkrycia, przy którym kłopoty Joanny wyraźnie bledną.

[Prószyński i S-ka, 2004]

betina360 | 2015-03-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2015

Joanna ma bardzo ciekawa prace. Tresuje psy dla osob niewidomych. Pewnego dnia dostaje zlecenie od slawnego rzezbiarza ktory jest niewidomy i chcialby dobrego psa. Trenuje dla niego madra suczke Sophie ktora bardzo przypadnie mu do gustu i polubia sie. Kiedy Joanna pozna blizej Jacka na swiatlo dzienne wyjda pewne brudne sprawy o ktorych nie wiedzial a dotycza osob ktorym ufal. Ksiazka jest bardzo dobra i trzyma w napieciu do konca.

Zofia | 2015-03-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 14 marca 2015

Jest akcja, jest sensacja, wątek kryminalny. Dość ciekawy thriller.

Siostra_Kopciuszka | 2016-11-22
Przeczytana: 15 listopada 2016

Książkę tę rozpoczyna jakiś dziwny enigmatyczny '' kadr '' , coś jak rozważania włamywacza który zostaje uwięziony w płonącym mieszkaniu i stwierdza że '' Książę na pewno nie będzie zadowolony ''. Ziarno ciekawości zostało więc zasiane . Ale to tyle na ten temat , bo ów '' książę '' , a nawet nie on sam , a raczej następna wzmianka o nim pojawia się dopiero około połowy książki , a co przed ? Przed , przyglądamy się pewnej treserce psów do '' zadań specjalnych '' , czyli na przykład jako przewodników dla niewidomych . Owa pani zostaje zaproszona do Stanów aby wytresować psa przewodnika dla światowej sławy niewidomego rzeźbiarza . Następnie przez pół książki mamy ochy , achy i wzdychania , bo oczywiście wiadomo że ta dwójka się w sobie zakocha . Książkę oceniłam jako przeciętną , z racji dobrego pomysłu . Natomiast wykonanie nudne , nudne i jeszcze raz nudne i w mojej ocenie zasługuje na jeszcze niższą notę . To co autorka rozwlekła do niemożliwości i do granic cierpliwości (mojej...

Vendie | 2014-10-15

Kolejna ksiazka Hillary Norman, ktora trzyma w napięciu do samego konca, wszystko wskazuje na jednego oprawce, tymczasem nikt nie wpadnie na to kto jest zamieszany w serie morderstw.....

Beata | 2012-08-26
Przeczytana: 08 lipca 2012

Początek nieco nudnawy ale po połowie akcja nabiera tępa, czyta się jednym tchem.

Hania Archangielska | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Chociaż nie lubię thrillerów o kościach, preparowaniu ciał - w domyśle - o psychopatycznych kolekcjonerach śmierci, zaczęłam tę książkę czytać nawet z pewnym zainteresowaniem. Mimo, że od początku wiadomo było kto będzie sprawcą. Pod koniec już tylko z pewną złośliwością obserwowałam, jak autorka próbuje się wyplątać z tej fabuły, a ostatnie rozdziały to po prostu mistrzostwo świata w biciu piany. Nie polecam. Najwyraźniej pisać każdy może, ale dlaczego tłumaczą to na tyle języków?

nadzieja | 2014-04-13
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Z początku wydawała się nudna, potem akcja nabrała tempa i do końca trzymała w napięciu. Polecam autorkę jeśli lubicie sensację.

stasiu5000 | 2016-06-22
ankrolik | 2016-03-08