Jagiellonowie, historiaPolski
historia
kasiaman55

Treść: władztwo Jagiellońskie w końcu XV w. Od sejmików do sejmu Programy naprawy ustroju państwa Polityka zagraniczna pod koniec panowania Kazimierza Jagiellończyka Kryzys Unii Jagiellońskiej na przełomie stuleci Serię redagują dwa zespoły: krakowski i warszawski Krajowej Agencji Wydawniczej.Każdy z wolumenów posiada swój własny tytuł i numer i omawiać będzie odrębny okres dziejów Polski,...

Treść:
władztwo Jagiellońskie w końcu XV w.
Od sejmików do sejmu
Programy naprawy ustroju państwa
Polityka zagraniczna pod koniec panowania Kazimierza Jagiellończyka
Kryzys Unii Jagiellońskiej na przełomie stuleci

Serię redagują dwa zespoły: krakowski i warszawski Krajowej Agencji Wydawniczej.Każdy z wolumenów posiada swój własny tytuł i numer i omawiać będzie odrębny okres dziejów Polski, bądź temat ujęty monograficznie, przy zachowaniu przyjętej w historii Polski chronologii wydarzeń.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie