Dziewczyna na 100% - prawdziwe pocałunki smakują lepiej

Wydawnictwo: Mak

Julia jest zakochana po uszy! Niestety, obiekt jej westchnień, Pascal, mieszka setki kilometrów stąd, we Francji, i Julia musi zadowolić się jednym pocałunkiem przez telefon dziennie. Dlatego postanawia zarobić na bilet kolejowy do Francji i to jak najszybciej. W tym celu gotowa jest nawet rozdawać na ulicy ulotki reklamowe w ohydnym kostiumie żaby. Jakby nie było to dość żenujące zajęcie, na domiar złego zastaje ją w owej sytuacji towarzystwo, należące do szkolnej śmietanki...

Haerowen | 2011-09-15

Książka ta zdecydowanie nie jest ani bardzo popularna, ani nie zalicza się do bestselerów, a w moich rękach znalazła się przez czysty przypadek. Przyznaję bez bicia, że gdyby nie moja babcia, która sprezentowała mi tę książkę, to nigdy bym jej nie przeczytała, co więcej – nawet nie zauważyłabym jej w bibliotece.

Autorka, czyli Judith Allert, radzi sobie z opisem sytuacji, oraz dialogami, więc cały tekst jest wyrazisty i łatwy do zrozumienia. Pomimo że całkiem szybko się go czyta, trzeba przyznać, że niczym wspaniałym się nie wyróżnia, a opisy uczuć są wręcz tragiczne.
Cała fabuła nie ma w sobie nic oryginalnego, postacie nie mają wyrazu, a temat jest już oklepany i wszystkim znany, jednak... książka mi się podobała. Zapewne jest to zasługą humoru w niej zawartego, poza tym to zwykła książka dla nastolatek. Nie ma tak niczego skłaniającego nas do refleksji czy głębokich przemyśleń. Chodzi jedynie o to, by się przy niej odprężyć, po prostu czytać i nie pozwolić swojemu mózgowi...

Karina | 2013-10-03
Przeczytana: 02 października 2013

Fabuła jako tako fajna, jednak nie za bardzo spodobał mi się styl pisania autorki. Wydawał mi się taki; prosty i mało barwy, albo wręcz w ogóle nie barwny :/

To już druga książka z serii Dziewczyna na 100%.Moim zdaniem ta książka jest lepsza od poprzedniej.Nie spotykamy tutaj tych samych bohaterów tylko całkiem innych.Dlaczego ta książka jest lepsza?? A więc jest napisana tak jakby nie na sile co nie można powiedzieć o poprzedniej książce i szybciej się czyta oraz lepiej.
Julia,główna bohaterka,zbiera pieniądze na wyjazd do Francji do swojego chłopaka Pascala,którego poznała na wymianie.przyjeżdża po 3 tygodniach a tu jej najlepsza przyjaciółka trzyma się z Łucją laską,której kiedyś oby dwie nie lubiły. Nagle Pascal zrywa z Julią. Ale ona wcale nie jest zrozpaczona wręcz przeciwnie umawia się na randkę z Kubą najlepszym kumplem Łucji ki o mały włos jej nie niszczy przez spisek Łucji.

Aśka | 2011-08-04
Przeczytana: listopad 2010

Książka dla typowych nastolatek . Dla tych które wolołą poważne , bardziej dla dorosłych to nie bardzo . Ale może być .

Olive | 2011-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Zdecydowanie lepsza od swojej poprzedniczki. Lekka i przyjemna. Idealna na lato.

samanta | 2011-08-01

Prawdę Powiedziawszy książka jest fajna ale nic więcej.

barbis | 2011-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2011