Zagubione

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z pinezką". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The lost girls
Hobbit

Czternastoletnia Anna ma poważne kłopoty. Nie może porozumieć się z rodzicami, wagaruje, obraca się w podejrzanym towarzystwie. W efekcie ojciec wysyła ją na trzymiesięczny obóz karny dla dziewcząt na wyspie Andros. Pobyt tam ma ją zresocjalizować i nauczyć szacunku dla starszych. Tymczasem splot dramatycznych wydarzeń powoduje, że wyprawa okaże się dla Anny i jej towarzyszek prawdziwą szkołą przetrwania.
Powieść młodego amerykańskiego pisarza to rzecz o młodzieży przedwcześnie dojrzałej wprawdzie, ale zdezorientowanej i zagubionej we współczesnym świecie. Mówi o potrzebie przyjaźni i zrozumienia oraz o tym, jak wyzwania losu ujawniają prawdziwe oblicza ludzi.

eMeLka | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Anna trafia na trzy miesiące do karnego obozu dla dziewcząt z problemami. Pierwszego dnia po jej przybyciu, jest wycieczka. Niestety, ktoś zabija jej przewodnika, konsultanta Adlera i wszystkie dziewczęta się rozbiegają. Czy uda im się przeżyć?
Książka ciekawa, zdecydowanie polecam.

Anna Grabowiecka | 2011-02-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam ją łade pare lat temu a i tak ciągle pamiętam o czym jest. Była to jedna z niweielu książek, której zawdzięczam dzisiejsze umiłowanie do czytania. Polecam ją serdecznie pomimo trudności w jej nabyciu.

Natalia | 2013-09-04

książkę przeczytałam dawno temu, ale mimo wszystko dalej ją dobrze pamiętam i chętnie sięgnę po nią jeszcze raz. zrobiła na mnie wtedy ogromne wrażenie

ZosiaVelZocha | 2011-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2011

Zagubione, to opowieść o tym jak w sytuacjach zagrożenia objawia się instynkt przetrwania człowieka. Na podstawie książki można by było nakręcić dobry thriller.

| 2012-05-26

Czytałam ją 2 razy. Dość dawno, ale pamiętam ją doskonale.Szczerze polecam.

Jaśmina | 2011-11-20
Przeczytana: 2006 rok

pamiętam ją do dzisiaj. Trzyma w napięciu i jest poruszająca.

książek: 2091
Emilka20 | 2013-06-07

Moja ulubiona książka od teraz

Jungra | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Książka wciąga. I to bardzo czytałam ją szybko i łatwo. Polecam każdemu. Opowiada o wytrwaniu,zaufaniu i przyjaźni. Poucza także. Pokazuje jak można w jedną chwilę zburzyć swoje życie. Anna zostaje wysłana do obozu karnego,ponieważ zaszła w ciąże. Rodzice podejrzewają,że ze swoim chłopakiem. Jednak książka opisywana jest trochę z punktu dziewczyny. Dowiadujemy się prawdy. Miała ona aborcje,ponieważ jej ksiądz jest bardzo wierzący i nie zniósłby wszystkich spojrzeń pod jego adresem o 'NIEŚLUBNE' dziecko jego córki. Ma zamiar nauczyć dyscypliny córki,dlatego trafia on ana ten obóz. Spotyka ją tam nie lada wyzwanie. Musi stawić czoła wszystkim trudnością napotykanym podczas pobytu na wyspie. Nie mogę zdradzić co będzie się tam dokładnie dziać,bo zepsuję całą recenzję :) .Książka według mnie jest genialna,mimo że krótka. POLECAM ! :)

Sara2 | 2013-10-22
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2013

Książka ku mojemu zdziwieniu bardzo mi się spodobała. Bardzo dobra fabuła, dzięki której szybko się czyta. Według mnie każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na pewno kiedyś do niej powrócę. Polecam.

Milena14110 | 2014-03-01

To jest najlepsza książka jaką kiedykolwiek w życiu czytałam , pozwoliłam sobie nawet opisać ją na egzaminie gimnazjalnym , jest idealna .