Słodka dzika miłość

Wydawnictwo: Alma-Press
Sweet savage love
83-7020-216-0
dona

Druga połowa XIX wieku. Szesnastoletnia córka senatora z Kalifornii, miedzianowłosa piękność Virginia Brandon, marzy o wielkiej przygodzie i licznych podbojach. Kiedy ojciec wysyła ją z z taborem, który ma przewieść ukryte złoto, aby wesprzeć wojska francuskie walczące w Meksyku z partyzantami Juareza – Virginia spodziewa się, że ziszczą się jej marzenia. Los stawia ją na drodze człowieka, którego mroczna przeszłość kryje wiele tajemnic. Steve Morgan sprawi, że jej życie stanie się piekłem, ale ona sama nie będzie pewna, czy bardziej go nienawidzi, czy kocha.

źródło opisu: Almapress, 1995

źródło okładki: Almapress

Ziraelka | 2012-12-18
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Coś okropnego! Co to za książka o miłości (w końcu o tym są romanse), w którym główną bohaterkę w kółko ktoś gwałci, włącznie z tzw. ukochanym? Nie dałam rady przebrnąć. Nie polecam.

wiosenka27 | 2014-01-21

Bardzo obszerna powieść, której akcja dzieje się na tle wojny domowej w Meksyku. Wciągnęła mnie choć od nadmiaru wydarzeń zarówno historycznych jak i przygód głównych bohaterów może rozboleć głowa podczas czytania. Głowna bohaterka,córka senatora i panna z dobrego domu , która w trakcie wojennej zawieruchy przechodzi metamorfozę trochę mnie zmęczyła.

superJucha | 2012-05-18
Przeczytana: 18 maja 2012

Przeczytałam. przeżyłam i to bardzo - warto było. Historia, której się nie zapomina. Momentami wstrząsająca. Cóż życie...

Agnieszka | 2012-09-20
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rewelacja - dla kogoś kto gustuje w książkach zawierających gwałt, zdradę i cierpienie.

Babou | 2012-08-11

Po raz pierwszy w życiu rozpłakałam się przy romansie. Mocne, na pewno nie każdemu będzie się podobało (autorka nie oszczędza ani bohatera ani bohaterki), natomiast zdziwiło mnie, jak ciekawie poprowadzona jest główna postać - większość romansów z lat 70 kojarzy mi się z papierowymi, cukierkowymi dziewczątkami, które pozwalają sobą miotać, jak komu się podoba. A Ginny ma w sobie nieco ikry.

Dykunka | 2017-02-26
monikacik | 2017-01-29