Więzy krwi

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Blood Ties
przygodowa
talka

Kirsty Haywood, księgowa nowojorskiej firmy dowiaduje się, że jej syn podczas podróży po Oceanie Indyjskim został zmyty przez fale za burtę. Instynkt macierzyński podpowiada jej jednak, że Garret żyje. Wbrew radom policji i Departamentu Stanu postanawia go odnaleźć.

źródło opisu: http://merlin.pl/Wiezy-krwi_A-J-Quinnell/browse/product/1,139855.html

źródło okładki: http://allegro.pl/wiezy-krwi-a-j-quinnell-okazja-t...»

Mirek | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Biorąc do ręki powieść Quinnella spodziewałem się zupełnie czegoś innego. Zamiast twardej i brutalnej powieści akcji przewracałem kolejne strony powieści przygodowej. I gdyby nie kilka, trzech, może czterech brutalnych wątków w książce,musiałbym przyznać,że jest to powieść skierowana do nastolatków i młodzieży.

Nie mam nic przeciwko powieściom przygodowym. Jednakże "Więzy krwi" są zdecydowanie zbyt "cukierkowate". Nie wiem dlaczego, ale takie określenie przychodzi mi do głowy jako pierwsze. Dlaczego? Otóż, praktycznie wszystko składa się bohaterom idealnie, we wszystkim się odnajdują. Są jak superbohaterowie. Dorównują wieloletnim marynarzom, strzelcom i innym specjalistom. No i ta miłość. Miłość, która czekała na bohaterów przez całe życie i w końcu się doczekała spełnienia. Wszystko idzie w powieści zbyt gładko. Aż nierealnie. Jak w bajkach Disneya.

Powieść czyta się szybko. I gdyby nie ten brak dystansu zachowanego przez autora pomiędzy tym co realne,a tym co mocno naciągnięte...

Nikivable | 2013-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2013

Do bólu przewidywalna, mimo to przyjemnie się ją czytało ;)

Orzeszek | 2016-03-31
Przeczytana: 2009 rok