Misja specjalna

In The Name of The Father
83-7245-241-5
Sensacja
Beata

Rok 1984. Watykan dowiaduje się o planowanym przez Kreml kolejnym zamachu na Jana Pawła II. Stolica Apostolska musi za wszelką cenę przeszkodzić wynajętemu przez Moskwę mordercy. Dwaj wysocy dostojnicy kościelni organizują zabójstwo Andropowa.

Lolek90 | 2014-02-12
Przeczytana: lipiec 2009

„Misja specjalna” to jak na razie jedyna książka Philipa Nicholsona, znanego bardziej pod pseudonimem A. J. Quinnell, jaką miałam okazją przeczytać. Pozycja już od dawna leżała na mojej półce z książkami, aż prosząc się o to, abym ją przeczytała. Kierowała mną też ciekawość, czego mogę się spodziewać po zupełnie nieznanym mi autorze. Do przeczytania zachęcił mnie też opis na okładce, z którego dowiedziałam się, że książka opowiada o fikcyjnym zamachu na polskiego papieża, Jana Pawła II, który przygotowywał Kreml. A ponieważ życie jednego z najwybitniejszych naszych rodaków, choćby to fikcyjne, od dawna jest obiektem moich zainteresowań, nie czekałam ani chwili dłużej, aby poznać kolejną historię na jego temat.
Fabuła opowiada o fikcyjnym zamachu na papieża Jana Pawła II, który planowany był przez kremlowskie władze kilka lat po nieudanej próby usunięcia głowy kościoła przez Alego Agczę. Jako osobę, która ma tego dokonać wyznaczony zostaje bezwzględny Andropow. Kiedy Watykan...

dask | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Bardzo dobra powieść szpiegowsko kryminalna osadzona w czasach chwiejącego się ku upadkowi komunizmu. Tym razem na wieść o planowanym zamachu na JP2 dowiaduje się Watykan (z nie jak w "Czerwonym Króliku" tylko wywiady państw świeckich). Odpowiedzią na plan jest kontrplan, tylko pozostaje wybrać uczestników.

Szybko się czyta, opisane w książce tereny działań rawie zgadzają się z mapami i widokiem satelitarnym google. Bardzo dobrze i ze znajomością tematu powiedziana jest historia.

To kolejny autor niepolak, który tak zna Polskę.

JACEK5891 | 2013-12-15

bardzo dobra książka czyta sie ja tak jakby to wszystko miało miejsce w realnym świecie naprawdę polecam przeczytałem ja 3 razy i tylko 2 ine bija ja pod tym względem

mikka | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Motyw z super-księżmi, którzy są tacy super i graja na nosie KGB oraz piękna cycata zakonnica... trochę jednak infantylne. Ale fakt.. czyta się szybko.

kajasl | 2016-08-11
Marduk | 2016-03-22