Chatka Puchatka. The House At Pooh Corner (wersja dwujęzyczna)

Okładka książki Chatka Puchatka. The House At Pooh Corner (wersja dwujęzyczna) Alan Alexander Milne
Okładka książki Chatka Puchatka. The House At Pooh Corner (wersja dwujęzyczna)
Alan Alexander Milne Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura dziecięca
literatura dziecięca
The House At Pooh Corner
Prószyński i S-ka
2003-01-01
Irena Tuwim
Kubuś Puchatek

Czytając ponownie poczyniłam dwa ważne odkrycia:
1. Do niektórych książek mózg musi dojrzeć. W przypadku mojego dziecka jest to 8 lat. Wcześniej próbowałam wielokrotnie, bez rezultatu. Teraz za to domagał się wielokrotnego czytania a potem sam doczytywał ulubione rozdziały.
2. Sarkazm Kłapouchego jest niesamowity. Przecież on ich ciągle obraża!!!

Czytając ponownie poczyniłam dwa ważne odkrycia:
2. Sarkazm Kłapouchego jest niesamowity. Przecież on ich ciągle obraża!!!

Kubusia Puchatka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Taki to roztrzepany gość, co to wpadł na pomysł zbudowania domku dla Kłapouchego, ale nie pomyślał, że te patyki to właśnie pochodzą z domu samego Kłapouchego. To też ten gość co poznał Tygryska i zachodził w głowę co Tygrysy jedzą na śniadanie, zaangażował nawet Prosiaczka i Kłapouchego, ale zagadkę rozwiązali u Mamy-Kangurzycy. Puchatek też zorganizował akcję poszukiwawczą oraz okazał się mistrzem w wymyślaniu zabaw. To tylko kilka przykładów, bo książka zawiera dziesięć rozdziałów przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. To świetne rozdziały, przy których można się uśmiechnąć, które wciągają i bawią, ale i pokazują moc przyjaźni. Książkę barwią minimalistyczne ilustracje, ale myślę, że największym jej atutem jest dwujęzyczność, gdyż moi drodzy, każda strona jest tłumaczona na język angielski. Nie muszę chyba pisać dlaczego to taki duży plus? 😉 Bardzo polecam taką dawkę nauki i rozrywki.

Cudowna książka!
Mimo że nie jestem najmłodszą czytelniczką, to bawiłam się świetnie. Opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, mieszkających przy Stumilowym Lesie, to ponadczasowe, zabawne i po prostu urocze historie.
Bardzo podobał mi się fakt, że książka jest dwujęzyczna. W ogóle nie przeszkadzało to w praktyce.
Przepiękne ilustracje, świetnie dopracowana książka, chociaż wersja polska wydaje mi się odrobinkę uboższa (do wybaczenia, nie wszystko da się tak idealnie przełożyć) :)

Cudowna książka!
Przepiękne ilustracje, świetnie dopracowana...

Dla mnie klasyka, rarytas. Luksus w najlepszym wydaniu. Uwielbiam od lat. Poznajcie Kubusia o Bardzo Małym Rozumku (który układa rymowanki, wierszyki, czasem nawet mruczanki),Sowę Przemądrzałą (która potrafi napisać PONIEDZIAŁEK tak, że wiadomo, że to nie wtorek i swoje imię SOWA PSZEMONDŻAŁA i potrafi nawet zupełnie dobrze czytać, gdy nie zagląda jej się przez ramię i nie mówi cały czas "No i co? No i co?),Brykającego Tygryska (co wbryknął do rzeczki biednego KŁapouchego, a ten wypłynął spod mostu podczas gry w Misie-Patysie autorstwa Puchatka),Kłapouchego (na którego ciągle spadają nieszczęścia...),czy Prosiaczka (wielkiego acz niskiego wzrostu,
przyjaciela Puchatka).
Stumilowy las żyje swoim życiem 🌳🌲 tu czas inaczej płynie...

"Ach, motylki już fruwają,
Dni wiosenne przybywają,
Rybki w stawie się pluskają,
Plum i Plum.

Tukaweczka w lesie grucha,
Brzęczy pszczółka, bzyka mucha,
Kumka żaba i ropucha,
Kim, kum, kum.

Wystrzeliły kwiatów pąki,
Ćwirlą pliszki i skowronki,
Wiosna dzwoni w leśne dzwonki,
Din, din, don.

Świat się śmieje razem z Misiem,
Pachną kwiatki, łąk strojnisie,
I chrabąszcze zleciały się
Z wszystkich stron.

Z traw wyjrzały już pierwiosnki,
W gaju śpiewa dźwięczne piosnki
Muzykalny i beztroski
Słowik-zuch.

Aż z radości krowa grucha,
Ryczy pszczoła, kumka mucha,
A Puchatek w słońcu pucha,
Puch, puch, puch.

- Dzień Dobry, Puchatku. Czy to ty ułożyłeś tę piosenkę?..
- Niby tak - odpowiedział Puchatek - nie jest to bardzo mądre - mówił dalej potulnie - już Wiesz Dlaczego, Króliku, ale to tak czasami do mnie samo przychodzi.
- Acha - rzekł Królik, który nie lubił, żeby cokolwiek samo przychodziło do niego, i wolał sam chodzić po wszystko."

Klasyk literatury dziecięcej, do tego wspaniałe ilustracje w wykonaniu Ernesta H. Sheparda.

Mam słabość do mieszkańców Stuwiekowego Lasu. Szczególnie do Kłapouchego, który w wersji książkowej sypie sarkastycznym humorem, a nie jest taką biedną mimozą, jak u Disney'a.

• Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • Wspomnienia z dzieciństwa
  • Biblioteczka
  • Najpiękniejsze okładki
  • Hity dziecinstwa

Alan Alexander Milne Chatka Puchatka. The House at the Pooh Corner (Wersja dwujęzyczna) Zobacz więcej
Alan Alexander Milne Chatka Puchatka. The House At Pooh Corner (wersja dwujęzyczna) Zobacz więcej