Abecelki i duch Bursztynowego Domu

Seria: Z parasolem
Wydawnictwo: Literatura
9788376721989
jagarkar

Opowieść o przygodach pierwszoklasistów: Franka, Olka i Doroty, którzy – podobnie jak inne dzieci w ich wieku – mają niesamowite, ale nie zawsze bezpieczne pomysły, toczą ciągłe boje z rodzeństwem i wciąż zadają nieprzemyślane pytania swojej nauczycielce. W wolnych chwilach zaś starają się rozwiązać zagadkę tajemniczego ducha mieszkającego w Bursztynowym Domu wraz z nieco zakręconymi jego mieszkankami.

Książka została nagrodzona Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2012

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/malgorzata-streko...»

katecz | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Książka ma duże litery, więc początkujący czytelnicy mogą ją samodzielnie czytać.
Niektóre przygody były nawet zabawne. Mój 8-latek czytał nawet z zaciekawieniem, aczkolwiek nie było tak, że nie mógł się od lektury oderwać.

My akurat wolelibyśmy, żeby książka była cieńsza. Te nudniejsze rozdziały można byłoby spokojnie pominąć.
A tak, to musiałam przeglądać rozdziały i dawać synowi do przeczytania tylko te ciekawsze, żeby go zachęcić, bo w połowie już znudził się lekturą.

Duży plus za naprawdę ciekawe zakończenie i rozwiązanie zagadki ducha. A zapowiadało się, że autorka z tego nie wybrnie obronną ręką ;-)

Zania | 2016-11-27

Zabawna opowieść, jednocześnie o trudach życia pierwszoklasisty (co bardzo przyda się osobom które zaczynają swoją karierę w podstawówce) oraz bardzo dorosłym poszukiwaniu... Ducha.

Elena | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

W miarę ciekawa książka :)

zbyszek | 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

W pewnym miasteczku które ma swój zamek,rynek ze studnią życzeń i tajemniczy Bursztynowy Dom ,dzieci będące w pierwszej klasie nazywane są abecelkami.Właśnie przygody ,codzienne figle w szkole i w domu kilkorga przyjaciół z przedszkola, które poszły do pierwszej klasy są kanwą tej opowieści której akcja zaczyna się rozpoczęciem roku szkolnego a kończy w Boże Narodzenie.W tle tych codziennych przygód zawiązuje się sprawa tajemniczego Bursztynowego Domu.Dużo humoru ,bardzo śmieszne dialogi i myśli głównego bohatera Franusia są okraszone pięknymi i klimatycznymi ilustracjami Joanny Olech.Nawet moja starsza córka stwierdziła że pewną kreskę pani Joanny Olech wykorzysta w swoich pracach plastycznych.