Życie na wieczność

Okładka książki Życie na wieczność Yvonne Woon
Okładka książki Życie na wieczność
Yvonne Woon Wydawnictwo: Amber Cykl: Piękni i martwi (tom 2) fantasy, science fiction
Piękni i martwi (tom 2)
Life Eternal
Amber
2012-05-10
2012-05-10
Ewa Skórska
paranormal

'Życie na wieczność' jest godną kontynuacją 'Pięknych i Martwych' i chociaż autorka nie odbiegła od typowego schematu rozwoju 'paranormalnego romansu' (tj rozłączenia kochanków na niedługo po ciężkiej batali o miłość) to nadrobiła to dobrze rozwiniętą akcją, jej zwrotami i dobrym, choć z lekka przewidywalnym zakończeniem. Książka jest ciekawa, rzuca więcej światła na świat przedstawiony w pierwszej części i odkrywa wiele nowych tajemnic, które zdawały się już być odkryte. Trzyma w napięciu i mile wypełnia czas.

Czy polecam, TAK. Fajna (nie lubię tego słowa),przyjemna, lekka.
Czekam na kolejną część.

Czy polecam, TAK. Fajna (nie lubię tego słowa),przyjemna, lekka.
Czekam na kolejną część.

Książka sama w sobie zła nie była, ale zakończenie! Tak jakby ktoś wyrwał co najmniej 10 kartek!

Na początku myślałam, że będzie to jakiś denny roman, ale czuję się mile zaskoczona. Książka okazałą się bardzo wciągającą, może nie porwała mnie aż tak, jednak najgorssza też nie była.

1997

Serio chyba jestem naprawdę za stara czytałam tą część po kawałki i po kilku stronach zasypiałam :( tak samo było z pierwsza częścią i sięgąc ppo trzecią w orginale nie mam najmniejszego zamiaru

drugi tom zdecydowanie lepszy od pierwszego, wciąga ...super

drugi tom zdecydowanie lepszy od pierwszego, wciąga ...super

Wspaniała. po prostu nie mogłam się oderwać. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Piękna historia Renee i Dantego mnie wzruszyła. Pokazuje jaki świat jest mały, że wszystko może się wydarzyć, i że może nam się wydawać, że wszystko jest przypadkiem, a tak naprawdę niektóre rzeczy są nam przeznaczone. Podobała mi się ta według mnie mala niedorzeczność jednak książka naprawdę warta przeczytania i serdecznie polecam. :)

Renee zostaje przeniesiona do liceum St. Clement w Kanadzie. Poprzednia szkoła zostaje zamknięta dla strażników w wyniku ostatnich wydarzeń. Gdyby tego było mało do jakiegoś czasu ma dziwne sny. Tak jakby była świadkiem czegoś niezwykłego i niepokojącego jednocześnie. Staje przed nowymi wyzwaniami: w szkole, w grupie nieznajomych i odkrycia znaczenia dręczących ją snów.

St. Clement to szkoła tylko i wyłącznie dla strażników. Uczą się tam trzech podstawowych umiejętności: intuicji, sądzenia i egzekucji nieumarłych. Dość okrutne, ale taki już ich los. Nie mogą się mu sprzeciwiać, lecz wykonywać obowiązki z należytą dokładnością. Poznajemy historie i zwyczaje strażników chroniących nas przed nieznanym. Potrafią ich wyczuć z odległości i uchronić przed tragedią.

Renee musi sobie poradzić w nowym otoczeniu. Najwięcej łączy ją z Anią. Obie starają się odpowiedzieć na pytania jakie dręczą je w trakcie zrozumienia snów dziewczyny. Na dodatek niejaki Noah przystawia się do naszej głównej bohaterki. Co zrobi z tym fantem? Czy pozwoli wkraść się do swojego serca kolejnemu uczuciu? A może jej los jest już przesądzony?

Tym razem jak widać okładka wygląda o wiele lepiej. Jest subtelna i ma pewne znaczenie pod względem treści książki. Samo tłumaczenie jest tak samo dobrze zrobione jak w poprzedniej części. Brak zgrzytów, a to najważniejsze. Jednak ta część już mnie tak nie wciągnęła jak pierwsza. Nie oznacza to, że była zła. Po prostu jakoś mniej pobudzająca...a może po prostu zbyt szybko ją przeczytałam?

Podsumowując: Książka jest dobrą kontynuacją „Pięknych i martwych”. Dzięki nowemu miejscu akcji możemy poznać liczne historie związane ze strażnikami. To w jaki sposób funkcjonują i dlaczego to robią. A na dodatek kolejna zaskakująca zagadka do rozwiązania!

Więcej na: http://recenzjedevi.blogspot.com/
Zapraszam!

Jej! Wciągająca, mroczna, tajemnicza, klimatyczna. Czytając nie nadążałam za wzrokiem. Dzieło przepełnione zagadkami nie daje o sobie zapomnieć. Marzę by przeczytać kolejną część i mam nadzieję, że będzie niedługo przetłumaczona.

Renee i Dante,są zakochani.Brzmi jak zapowiedź jakieś telenoweli.Przelanej na papier.Ale to książka,która łączy w sobie elementy fantasty i typową powieścią dla młodzieży.
Mamy tu nieumarłych. Troszkę to skomplikowane, więc nie będę wyjaśniał.
Renee , jest uczennicą szkoły (elitarnej) w Montrealu w Kanadzie.Z Dante spotyka się po kryjomu.
W szkole dziewczyna ma bliskiego kolegę,o imieniu Noah.Który z kolei ma dziewczynę.Clementine.Więc nic dziwnego,że obje dziewczyny się nie lubią.
Ogólnie to fabuła jest dość złożona.Jest tu wiele wątków.I trzeba czytać uważanie,by żadnego nie zgubić.
Czy książką jest warta przeczytania ?
Mnie nie rzuciła na kolana.Cóż,ale jak już ktoś będzie miał ochotę przeczytać,to nic się złego nie stanie.

Mamy tu nieumarłych. Troszkę to skomplikowane, więc nie będę wyjaśniał.
W szkole dziewczyna ma bliskiego...