Północ. Pamiętniki Wampirów Księga 4

Tłumaczenie: Anna Kalinowska
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
The Retrn: Midnight
wampiry

Pamiętniki wampirów tuż po Zmierzchu Stephenie Meyer na liście bestsellerów "The New York Times" Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną. Teraz wreszcie przekonają się, czy miłość może zwyciężyć śmierć... Elena: z pomocą Damona wyrwała ukochanego z piekielnej otchłani. Lecz obaj bracia powrócili z objęć mroku od mienieni. Stefano: osłabiony długim...

Pamiętniki wampirów tuż po Zmierzchu Stephenie Meyer na liście bestsellerów
"The New York Times"

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną. Teraz wreszcie przekonają się, czy miłość może zwyciężyć śmierć... Elena: z pomocą Damona wyrwała ukochanego z piekielnej otchłani. Lecz obaj bracia powrócili z objęć mroku od mienieni. Stefano: osłabiony długim uwięzieniem potrzebuje coraz więcej krwi, bardziej życiodajnej niż miłość Eleny. Damon: zmaga się z tajemniczą magią, która zmieniła go w... człowieka. I zrobi wszystko, żeby odzyskać nieśmiertelność, choćby miał wrócić do piekła. Każde z nich musi pokonać swe własne demony, straszniejsze niż krążące wokół nich. A Elena musi wyznać wreszcie własnemu sercu, do którego brata chce należeć na wieczność...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Monica | 2019-01-26
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Księga 4 skończona, ale nie było to coś super wow. Język był bardzo infantylny, dialogi sztuczne jak i niektóre zachowania bohaterów. Miejscami żałosna. Skończyłam ją czytać, bo mimo wszystko bardzo lubię postać Damona Salvatore i to uniwersum było całkiem plastyczne i pomysłowe. Kreacja świata ok. Zaś największym minusem był język, w tym dziecinne dialogi, mentalność bohaterów. Z racji tego, że mam i księgę 5 będę kontynuowała czytanie.

GrzegorzIgnacy | 2018-06-24
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Strona na fb, zapraszam! https://www.facebook.com/KsiazkiIlubCzasopisma

Całość: https://ksiazkiilubczasopisma.blogspot.com/2013/04/koniec-mojej-meki.html

To prawda, że z własnej, nieprzymuszonej woli sięgnąłem po pierwszą jak i kolejne księgi "Pamiętników Wampirów", które wyszły spod pióra L.J. Smith - autorki lubiącej, kiedy czytelnicy do niej piszą. Nie skłamię pisząc, że nikt nie stał nade mną ze skórzanym pejczem pilnując czy pilnie studiuje losy ślicznej, ale głupiej Eleny i dwóch braci-wampirów. Lepszy dotyk skórzanego pejcza na plecach niż lasowanie sobie mózgu książką autorki, która "jest najszczęśliwsza, siedząc przy ogniu trzaskającym w kominku w swoim domku w Point Reyes". Przeczytałem i dziękuje bardzo za kolejne części, nawet te napisane przez ghostwriterów. Nie chce nawet za darmo! Swoją drogą widać, że nawet L.J. Smith, zapraszająca na swoją zaktualizowana stronę www, zmęczyła się Eleną, Stefano i Damonem skoro inne części napisał anonimowy...

M_kocha_książki | 2018-02-20

Kitsune nadal są niebezpieczne dla Eleny i jej przyjaciół i sieją zamęt w miasteczku. Damon stał się człowiekiem, ale zrobi wszystko, by znowu być wampirem i posiadać swoje umiejętności. Nie potrafi się odnaleźć jako człowiek i rozmawia tylko z Eleną, która próbuje mu pomóc. Stefano z pomocą niesamowitej krwi Eleny odzyskuje siły, a dziewczyna cieszy się, że w końcu ma go przy sobie. Jednak zdaje sobie w końcu sprawę, że czuje coś więcej również do Damona. Matt, Meredith i pani Flowers zamierzają walczyć z kitsune i ich przywódczynią. Natomiast były wampir postanawia w sobie rozkochać wampirzą księżniczkę aby ta przemieniła go. Wraz z Bonnie udaje się do innego świata. Zakończenie za każdy razem doprowadza mnie do łez. Elena w tym tomie była bardziej irytująca niż zwykle. Niechęć do Stefano pozostała ta sama. Damon jest nadal najlepszą postacią. Jego życie nie jest idealne - zakochany w dziewczynie własnego brata, który zawsze był od niego lepszy, stał się człowiekiem, mimo że...

Ange | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest mi źle z tym zakończeniem. Cieszę się, że Fell's Church uratowano, ale ciężko jest się pogodzić z tym, jaką cenę trzeba było za to zapłacić.

virgo123 | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

W końcu skończyłam :P Długo mi szło, może to ta objętość :P Oczywiście szkoda mi było Damona na końcu, chociaż wcale go nie polubiłam :P

Paulina | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Dalsze losy dwójki braci i jednej dziewczyny. Elena musi w końcu podjąć decyzję, z kim chce być. Polecam.

Kasia_sokol | 2017-08-06

Ech. Równia pochyła. Trudno uwierzyć, że coś z i tak bardzo niskiego poziomu pogorszyło się aż tak bardzo. Nie do przebrnięcia. Jak to mozliwe, ze takie - za przeproszeniem - gówna sie wydaje. Ba! Odnoszą sukces. Dosłownie wszystko jest złe. Jednym słowem - dramat. Strata czasu.

Kolejna przeczytana przeze mnie książka z serii ,,Pamiętniki wampirów ''. Szczerze to podobała mi się trochę mniej niż poprzednie książki z serii . Jednak polecam ją z czystym sumieniem . Książka jest pełna akcji i romantyzmu .

stangres | 2017-06-04
Przeczytana: 27 maja 2017

Interesująca kreacja świata, ciekawi bohaterowie, przyjemnie się czyta, całkiem udana kontynuacja cyklu.

Kasia | 2017-01-19
Przeczytana: czerwiec 2011

Człowiek-wampir-duch-wampir-człowiek... czytając nieuważnie można się pogubić. Ale tego nie da czytać się uważnie. Ta część (jak i kilka poprzednich) troszkę jakby pisana na siłę. No i za dużo w niej Damona - w książce jeszcze bardziej nie da się go polubić.

"Życie, choćby nie wiem jak długie, zawsze wydaje się za krótkie."