Cyrk Doktora Dolittle

Tłumaczenie: Janina Mortkowiczowa
Cykl: Doktor Dolittle (tom 4)
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Doctor Dolittle's Circus

Początkowo doktor Dolittle pragnął tylko tak długo wystawiać na pokaz dwugłowe zwierzę, aby zapłacić marynarzowi za wynajęty statek, który rozbił się u wybrzeży Afryki. Jednak dzięki temu, że potrafił rozmawiać ze zwierzętami, kochał je i rozumiał, został dyrektorem cyrku, który zyskał ogromną sławę. Zanim jednak do tego doszło, doktor, wspomagany przez swoich czworonożnych przyjaciół, pomógł foce Zofiji uciec z cyrku pana Blossoma, a także założył schronisko dla emerytowanych koni. Trupa reżysera Dolittle odniosła spektakularny sukces dzięki "Pantomimie zwierząt z Puddleby", wystawionej przez doktora tylko z udziałem zwierząt, bez tresowania ich, lecz dzięki wykorzystaniu ich wrodzonych zdolności.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Art | 2017-11-21

Książka z mojego dzieciństwa, czytałem kilka razy

snaky_reads | 2016-06-01
Przeczytana: 29 maja 2016

Baaaardz ofajna książka. Chcę przeczytać.

Ania | 2016-04-24
Na półkach: Papierowa, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Kolejna czesc. Calkiem przyjemna, aczkolwiek tytul troche "oszukany", bo Cyrk Doktora Dolittle powstaje tak naprawde na ostatnich 20 stronach :P

Marlena | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Rewelacyjnie się czyta..zwłaszcza po rozdziale dziennie, wieczorem przed zaśnięciem, razem z dzieckiem( jak takowe jest)..znów ja też byłam w krainie dzieciństwa i martwilam się razem z dr Dolitte o zwierzęta ..a jednocześnie taki ten doktorek, że wszystkie zwierzęta ale nie tylko bo my z moim synkiem jako czytelnicy też czuliśmy sie bezpiecznie i wierzyliśmy że kto jak kto ale dr Dolittle na pewno zna wyjście z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji..polecam..M

Beata | 2015-01-21

Moje dzieciństwo.

natalcik99 | 2013-01-11

To była moja pierwsza książka jaką w życiu przeczytałam (nie licząc tych z wielkimi literami i obrazkami jak miałam z 7 lat)i to ona sprawiła, że polubiłam czytanie. Nie pamiętam, czy wcześniej nie lubiłam czytania, aczkolwiek kojarzę jednak, iż to właśnie ta książka sprawiła, że teraz cały czas nie mogę oderwać się od książek.
A pro po jednak samej książki to bardzo mi się podobała, w ciekawy i prosty opowiada o...no dobra nie będę zdradzać o czym to jest, gdyż może jeszcze coś ważnego wyjawię ;) muszę jeszcze raz to przeczytać. naprawdę gorąco polecam :)

Kasia | 2011-09-01
Przeczytana: 2011 rok

polecam dzieciom

Guinevere7 | 2010-03-05

Kolejna część przygód Doktora Dolittle.
Pamiętam z dzieciństwa i wspomnienia te są miłe :)