Feniks i dywan

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Piaskoludek (tom 2)
Wydawnictwo: Znak emotikon
The Phoenix and the Carpet
9788324019403
Ag2S

Inne wydania

Po pożegnaniu Piaskoludka znane z książki Pięcioro dzieci i coś rodzeństwo marzy już tylko o nowych przygodach. Tym razem odnajdują czarodziejski dywan spełniający trzy życzenia dziennie i niezwykle gadatliwego i łasego na wszelkie pochwały ptaka Feniksa. Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy...

Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy koronowanie zrzędliwej kucharki na królową słonecznego wybrzeża. Co jednak będzie, kiedy w czarodziejskim dywanie zrobi się dziura?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3706,Feniks-i-dywan

Adrian Jeżak | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Banalne ale fajne.
Książeczka na 1 dzień bo miała zaledwie 100 stron. Pomysł był słabszy i mniej pasjonujący niż w pierwowzorze, ale korciło żeby skończyć. Opisów prawie nie było, tylko i wyłącznie akcja co bolało w pewnych momentach bo wg mnie historia miała dużo większy potencjał. Ale czegóż można by chcieć. W końcu to książka dla dzieci a ja tylko chciałem poczuć się młodziej i wrócić do czasów podstawówki.
Jeśli macie dzieci to ją wam polecam.
Adrian Jeżak

Evik | 2015-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Trochę zarozumiały ten Feniks. A dzieci? Cóż, jak zwykle pakują się w tarapaty.
Ubawiła mnie wizyta w świątyni Feniksa.
Mam nadzieję, że 199 kotom perskim nic się nie stało ;)
A dywan? Cóż, był u dzieci krótko. Przecież żaden dywan nie uniesie ciężkiej, rogatej krowy, ani nie wytrzyma śladów jedenastu tysięcy dziewięciuset czterdziestu pazurów.

Gdybym urodziła się dwa tysiące lat później - wtedy może znalazłabym czarodziejski dywan i jajo, z którego wykluwa się Feniks.

eMka_Bezunia | 2015-04-05

I oto znowu oni: Antea, Janka, Robert, Cyryl i Baranek. Tym razem dzieciakom towarzyszy niezwykły ptak - Feniks. Kolejne przygody, kolejne podróże. Suupeeeerrrrr!!!!!

Isadora | 2010-10-28

Dalsze przygody rodzeństwa znanego z powieści "Pięcioro dzieci i »coś«".

Po spotkaniu z Piaskoludkiem dzieci uznają, że należą do osób, którym wciąż zdarzają się cudowne rzeczy, więc z niecierpliwością czekają na następną przygodę. Zaczyna się ona, gdy ich mama kupuje nowy dywan - wraz ze znajdującym się w środku dziwnym jajem. Wkrótce wykluwa się z niego mityczny, cudowny ptak Feniks, który wyjawia dzieciom, że ich nowy dywan tak naprawdę jest zaczarowanym, latającym dywanem.

Dzięki Feniksowi i dywanowi dzieci znowu przeżywają niezwykłe przygody, podróżując po świecie i niejednokrotnie wpadając w tarapaty...

Kolejna interesująca opowieść dla dzieci ; moim zdaniem już nie tak ciekawa,jak "Pięcioro dzieci i coś",czasami się dłuży,ale na pewno warto ją przeczytać i przenieść się wraz z nią do krainy wyobraźni.

Jarka | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2012

Pomysłowe rodzeństwo znane nam z "Pięcioro dzieci i coś" powraca! Tym razem rządne przygód dzieciaki natrafiają jednak nie na stworka, który spełnia życzenia, a na tajemnicze złote jajko zawinięte w ich nowy dywan.

Przypadek sprawia, że w trakcie zabawy jajko wpada dzieciom w gorejące w kominku płomienie i dzieję się coś nieprawdopodobnego: wykluwa się z niego feniks! Jakby tego było mało pradawny ptak wyjaśnia dzieciom, że dywan który leży u nich na podłodze jest magiczny i może przenieść je w dowolne miejsce na świecie. Janeczka, Cyryl, Antea i Robert są wniebowzięci, gdyż wiedzą, że po raz kolejny czeka ich wiele przygód, które z pewnością urozmaicą im nudę codziennych dni.

"Feniks i dywan" to druga część z trylogii napisanej przez Edith Nesbit. Dzieciaki mają tutaj zaledwie około roku więcej niż w pierwszej części, dlatego nie można czegokolwiek powiedzieć, na temat tego że dojrzewają czy dorastają. Dalej psocą, wpadają na nieprawdopodobne pomysły i oczywiście przy pomocy...

MagdaM | 2015-09-23
Przeczytana: 22 września 2015

Kolejna książka z serii o pięciorgu dzieciach z książki "Pięcioro dzieci i coś". Tym razem akcja rozgrywa się jesienią w Londynie. Gdy kilka dni przed uroczystością rocznicy spisku prochowego, dzieci sprawdzały fajerwerki (w domu) i przypadkowo podpaliły dywan w pokoju, mama kupiła nowy z przeceny. W dywanie dzieci znalazły półprzezroczyste jajko, które Robert przypadkowo strącił do ognia w czasie zabawy. W ten oto sposób wykluł się prześliczny, złocisty ptak Feniks. Dzieci dowiedziały się od ptaka, że dywan z ich pokoju jest czarodziejski i można na nim podróżować gdzie się tylko zechce.

Co jednak się stanie, gdy w czarodziejskim dywanie zrobi się dziura? Czy piękny Feniks na długo pozostanie z dziećmi? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów książki?
Tego dowiecie się po przeczytaniu książki pt. "Feniks i dywan".

Po książkę sięgnęłam po przeczytaniu poprzedniej części przygód o pięciorgu dzieciach. Wydała mi się ciekawa i interesująca. Niedługo mam zamiar przeczytać ostatnią...

WeepingNude | 2014-08-11

Cała seria tych książek jest dla mnie miłym wspomnieniem , aż łezka kręci się w oku.
Idealna lekka powieść bez ograniczeń wiekowych.
Jest niczym angielskie muffinki z czekoladą , pyszna i znika szybko.
Faktycznie książkę czyta się błyskawicznie .
Polecam osobom w każdym wieku.

NatalaX | 2015-03-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fascynująca przygoda, niesamowite, zabawne historie. Idealna książka do czytania dzieciom przed snem. Zdecydowanie polecam! :)

Książka była ciekawa, ale nie za bardzo mnie wciągnęła. Ogólnie to klasyczna przygodówka dla dzieci.

Taboretto | 2014-10-28

Kolejna z książek dzieciństwa którą naprawdę miło wspominam. Miała swoisty klimacik, który potrafił wciągnąć młodego czytelnika. Nawet po latach wciąż dobrze się czyta ten tytuł.