Feniks i dywan

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Piaskoludek (tom 2)
Wydawnictwo: Znak emotikon
The Phoenix and the Carpet
9788324019403
Ag2S

Po pożegnaniu Piaskoludka znane z książki Pięcioro dzieci i coś rodzeństwo marzy już tylko o nowych przygodach. Tym razem odnajdują czarodziejski dywan spełniający trzy życzenia dziennie i niezwykle gadatliwego i łasego na wszelkie pochwały ptaka Feniksa. Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy...

Na bohaterów czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy koronowanie zrzędliwej kucharki na królową słonecznego wybrzeża. Co jednak będzie, kiedy w czarodziejskim dywanie zrobi się dziura?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3706,Feniks-i-dywan

Olrun | 2019-06-30

Niestety, ta książka bardzo się zestarzała. Ale dziecko (o dziwo) zachwycone

MagdaM | 2015-09-23
Przeczytana: 22 września 2015

Kolejna książka z serii o pięciorgu dzieciach z książki "Pięcioro dzieci i coś". Tym razem akcja rozgrywa się jesienią w Londynie. Gdy kilka dni przed uroczystością rocznicy spisku prochowego, dzieci sprawdzały fajerwerki (w domu) i przypadkowo podpaliły dywan w pokoju, mama kupiła nowy z przeceny. W dywanie dzieci znalazły półprzezroczyste jajko, które Robert przypadkowo strącił do ognia w czasie zabawy. W ten oto sposób wykluł się prześliczny, złocisty ptak Feniks. Dzieci dowiedziały się od ptaka, że dywan z ich pokoju jest czarodziejski i można na nim podróżować gdzie się tylko zechce.

Co jednak się stanie, gdy w czarodziejskim dywanie zrobi się dziura? Czy piękny Feniks na długo pozostanie z dziećmi? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów książki?
Tego dowiecie się po przeczytaniu książki pt. "Feniks i dywan".

Po książkę sięgnęłam po przeczytaniu poprzedniej części przygód o pięciorgu dzieciach. Wydała mi się ciekawa i interesująca. Niedługo mam zamiar przeczytać ostatnią...

Adrian Jeżak | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Banalne ale fajne.
Książeczka na 1 dzień bo miała zaledwie 100 stron. Pomysł był słabszy i mniej pasjonujący niż w pierwowzorze, ale korciło żeby skończyć. Opisów prawie nie było, tylko i wyłącznie akcja co bolało w pewnych momentach bo wg mnie historia miała dużo większy potencjał. Ale czegóż można by chcieć. W końcu to książka dla dzieci a ja tylko chciałem poczuć się młodziej i wrócić do czasów podstawówki.
Jeśli macie dzieci to ją wam polecam.
Adrian Jeżak

Evik | 2015-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Trochę zarozumiały ten Feniks. A dzieci? Cóż, jak zwykle pakują się w tarapaty.
Ubawiła mnie wizyta w świątyni Feniksa.
Mam nadzieję, że 199 kotom perskim nic się nie stało ;)
A dywan? Cóż, był u dzieci krótko. Przecież żaden dywan nie uniesie ciężkiej, rogatej krowy, ani nie wytrzyma śladów jedenastu tysięcy dziewięciuset czterdziestu pazurów.

Gdybym urodziła się dwa tysiące lat później - wtedy może znalazłabym czarodziejski dywan i jajo, z którego wykluwa się Feniks.

eMka_Bezunia | 2015-04-05

I oto znowu oni: Antea, Janka, Robert, Cyryl i Baranek. Tym razem dzieciakom towarzyszy niezwykły ptak - Feniks. Kolejne przygody, kolejne podróże. Suupeeeerrrrr!!!!!

NatalaX | 2015-03-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fascynująca przygoda, niesamowite, zabawne historie. Idealna książka do czytania dzieciom przed snem. Zdecydowanie polecam! :)

Taboretto | 2014-10-28

Kolejna z książek dzieciństwa którą naprawdę miło wspominam. Miała swoisty klimacik, który potrafił wciągnąć młodego czytelnika. Nawet po latach wciąż dobrze się czyta ten tytuł.

WeepingNude | 2014-08-11

Cała seria tych książek jest dla mnie miłym wspomnieniem , aż łezka kręci się w oku.
Idealna lekka powieść bez ograniczeń wiekowych.
Jest niczym angielskie muffinki z czekoladą , pyszna i znika szybko.
Faktycznie książkę czyta się błyskawicznie .
Polecam osobom w każdym wieku.

| 2014-04-11

Podobało mi się gdy byłam dzieckiem. Szczególnie fragment z kotami. Ciekawa dla małoletniego historia o sporym rodzenstwie, pewnym dywanie i dziwnym ptaku.

margolcia23 | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Dobra ksiażka, ale nie zachwyciła mnie do głębi. Warto przeczytać, ale czytałam lepsze książki.