Kuchnia wegetariańska

82-213-4240-X
kuchnia wegetariańska
poradniki
Mavericus

Przepisy na smaczne, zdrowe i pożywne potrawy wegetariańskie.

MONICZKA | 2012-07-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, WEGE
Przeczytana: 01 lipca 2012

Ciekawa, dobre rady, opisy produktów. Odpowiednia dla nowicjuszów w wegowaniu jak i zainteresowanych kuchnią wegetariańską.

Więcej tu informacji o samych produktach niż przepisów, książka dobra jak ktoś zaczyna wegetarianizm. Każdy produkt dokładnie opisany, porządne zdjęcia i wskazówki do przechowywania, rady jak wybrać w sklepie najlepszy. Graimes mówi nawet o tym jak przygotować makaron czy ryż - i cóż, słusznie, wiele osób nie umie nawet tak prostych produktów przygotować w poprawny sposób. Na przykład: w Polsce częste jest dodawanie do gotującego się makaronu łyżki oleju. Brr. Albo pogląd, że każde danie z ryżem i warzywami to risotto.

Początkującym się przyda, ja akurat liczyłam na ciekawe przepisy. I voila, po omówieniu produktów są i receptury. Dużo tu prostych i dokładnie opisanych dań, co jest akurat bardzo fajne (zwłaszcza dla poczatkujących). Pokutuje w koncu stereotyp, że kuchnia bez mięsa to kuchnia wymyślna, zajmująca dużo czasu i bardzo droga.
Polecam zwłaszcza osobom, które zaczynają nie jeść mięsa. Osoby bardziej zaawansowane też znajdą coś dla siebie, choćby inspirację w opisach...

Laur | 2013-02-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ksiazka posiada bardzo fajne przepisy.

Zuzanna | 2018-10-02
Na półkach: Eko/wege, 2018, Przeczytane