Pyszne chwasty

Wydawnictwo: Pascal
kuchnia, przepisy
walkiria

Czy zamiast uparcie pozbywać się chwastów, nie prościej, przyjemniej i bardziej eko będzie po prostu je… zjeść? Zasmakuj w twarożku z kurdybankiem, upiecz wegańskie bułeczki z komosą i skosztuj spaghetti z pączkami mniszka! Dowiedz się, jak przyrządzić nalewkę z kwiatów fiołka, i ugotuj risotto z koniczyny! Pokrzywa, tasznik, babka czy gwiazdnica nie muszą być wrogimi intruzami, lecz mogą...

Pokrzywa, tasznik, babka czy gwiazdnica nie muszą być wrogimi intruzami, lecz mogą stać się składnikiem wyjątkowego dania!

Pyszne chwasty to absolutnie niecodzienna książka kucharska. Zawiera 137 propozycji smacznych dań z roślin, których nie lubimy oglądać w naszych ogródkach – chwastów. Jadalnych, zdrowych i skrywających wiele oryginalnych smaków.

„Polskie pola i ogrody kryją w sobie mnóstwo kulinarnych skarbów. Ta książka uczy, jak wprowadzić do codziennego menu rośliny o ciekawych smakach i wartościowych składnikach. Z fiołka, pokrzywy, stokrotki, zebranych podczas zwykłego spaceru, stworzymy niezwykłe dania. Gorąco polecam!”.
Ewa Wachowicz

„Natura jest niesamowita. Karmi nas, odżywia i leczy. Nałogowo jadam pokrzywę, kurdybanek i inne chwasty – często będę sięgała po przepisy z tej wyjątkowej książki”.Agnieszka Maciąg, promotorka zdrowego stylu życia

„Brakowało mi poradnika, który przełoży na język codziennego gotowania pomysły współczesnych kucharzy, znajdujących poezję smaku w roślinach z pobliskiej łąki. Piękne zdjęcia i inspirujące przepisy sprzyjają kulinarnym eksperymentom. Tego lata jemy mlecz!”.Maryla Musidłowska, dziennikarka kulinarna Kuchnia+, Elle, In Style

Małgorzata Kalemba-Drożdż – autorka bloga kulinarnego Trochę Inna Cukiernia. Z entuzjazmem promuje jedzenie dzikich roślin i jadalnych kwiatów. Pochodzi z Krakowa. Doktor biochemii. Mama dwójki dzieci.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2427_Py...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2427_Py...»

Barbra Szym | 2015-04-29
Przeczytana: lipiec 2014

Świetnie wydana nietypowa książka kucharska. Jadalne chwasty mogą na stałe zagościć w menu, a do tego niezmiernie ciekawie wzbogacają wachlarz smaków. Kto nie wierzy niech spróbuje. Polecam, szczególnie osobom idącym z nurtem mody na naturalne produkty żywnościowe.

Abyss | 2015-12-19

Ciekawa pozycja dla osób zaczynajacych swoja przygodę z jadalnymi dziko rosnacymi roślinami. Niestety nie ma tam wiele przepisów, które mnie zaskoczyły lub które od razu chciałabym wypróbować.

Agnieszka Konik | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Niesamowita książka na czasy obecne. Jedna z perełek kucharskich jakie posiadam.
Od dawna planowałam jej zakup i w końcu dzisiaj kupiłam ją zupełnie przypadkiem. Jadąc autobusem do domu rozpoczęłam lekturę książki. Obok mnie siedzące starsze małżeństwo zaczęło przyglądać się ślicznej okładce i komentować co tam widzą. Tak zaczęła się nasza długa rozmowa o jedzeniu którego w sklepie się nie kupi jak i o tym że mięso jest przereklamowane. Nowo poznana pani też była zachwycona tą książką bo naprawdę jest czym! W środku znajdują się piękne fotografie i łatwe przepisy które można zrobić od ręki bez szukania wyszukanych składników, o ile ma się owe tytułowe chwasty :) Dla mnie początkującej weganki najważniejsze było to, że pod przepisem z mięsem lub wegetariańskim autorka umieściła wersje tego samego przepisu dla wegan.
Już nie mogę się doczekać wiosennych spacerów w poszukiwaniu chwaścików.

Tinkerbelle | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Bardzo ciekawa książka kucharska, chociaż nie ma w niej przepisów, które chciałam wypróbować "już, teraz!".
Na minus nie ma tu informacji odnośnie zdobywania chwastów. Nie sądzę też by te rosnące w dużych miastach nadawały się do konsumpcji.

basia888 | 2015-07-10

Jeżeli ktoś chce rozpocząć swoją przygode z chwastami albo dopiero zaczyna jest to książka idealna.Największym plusem są opcje wegańskie,opisane jest jak można zastąpić dany produkt.Bardzo fajnie podzielone przepisy,chwasty są powszechnie dostępne,bardzo piękne i apetyczne ilustracje.Po lekturze książki każdy stamie się miłośnikiem chwastów.

Olga | 2014-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Bardzo ładnie wydana. Zdjęcia wyglądają tak pięknie, że aż chciałoby się od razu wszystkie potrawy ugotować i zjeść. Po opisach można domyślić się, że potrawy nie są zbyt skomplikowane. Większość składników (poza tytułowymi chwastami) można bez trudu znaleźć w sklepie. Jedną z zalet książki jest to, ze podane są wegetariańskie modyfikacje przepisów. Jeśli chodzi o wady, to w pierwszej kolejności wymieniłabym brak podanej kaloryczności potraw. Dopatrzyłam się też drobnych błędów, np. modyfikacja przepisu zamieszczona na błędnej stronie (niedopasowana do przepisu głównego).
Bardzo chętnie skorzystam z przepisów z tej książki - czekam tylko na wiosnę. ;)
Gwiazdki rozdam już po gotowaniu. :)

Ela | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: marzec 2015

Jedyna w swoim rodzaju książka kucharska. Wystarczy wyjść przed dom - nieważne czy mieszka się w mieście czy na wsi - zerwać parę chwastów i ugotować pyszny i zdrowy obiad.

AnemoneNemorose | 2019-03-04
Na półkach: Kuchnia, Przeczytane