Kuchnia wegetariańska

Tłumaczenie: Ewa Kapilewicz
Wydawnictwo: G+J
Klauduś

Odkryj, ilu wrażeń może dostarczać jedzenie wegetariańskich potraw. Kuchnia wegetariańska to dużo więcej niż od dawna ograne banały, takie jak soczewica, makaron czy kotlety sojowe. Jeśli szukasz inspiracji, wystarczy odwrócić kilka kartek tej książki, by znaleźć pyszne, pomysłowe i pożywne przepisy na dania bez mięsa. Począwszy od gotowanych na parze pierożków wonton z zielonym groszkiem i...

Odkryj, ilu wrażeń może dostarczać jedzenie wegetariańskich potraw.

Kuchnia wegetariańska to dużo więcej niż od dawna ograne banały, takie jak soczewica, makaron czy kotlety sojowe. Jeśli szukasz inspiracji, wystarczy odwrócić kilka kartek tej książki, by znaleźć pyszne, pomysłowe i pożywne przepisy na dania bez mięsa. Począwszy od gotowanych na parze pierożków wonton z zielonym groszkiem i imbirem czy grillowanej polenty w czerwonej papryce aż po carpaccio z czerwonych buraków z kozim serem i czekoladowy tort truflowy z kremem amaretto – to przysmaki, które każdemu przypadną do gustu.

Kuchnia wegetariańska w sześciu rozdziałach przedstawia różne techniki gotowania, dzięki którym proste, codzienne składniki można zamienić we wspaniałe potrawy. Niezależnie od tego, czy będziesz gotować na parze, w wodzie, smażyć, piec, grillować czy przygotowywać coś na surowo, dzięki tym przepisom dowiesz się, jak tworzyć harmonię konsystencji, smaku i koloru, by przyrządzone potrawy wzbudzały zachwyt i wszyscy jedli je z apetytem.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,21,434,kuchnia-wegetarianska.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,21,434,kuchnia-wegetarianska.html

trycha | 2014-02-23

Ładnie wydana, z apetycznymi zdjęciami. Poza tym bardzo ciekawe i smaczne przepisy, choć ich znaczna część zawiera surowce trudno dostępne. Sporo inspiracji dla obytych w gotowaniu. Korzystanie z całości utrudnia brak rozsądnego skorowidzu.

jawora | 2015-12-20
Przeczytana: 2015 rok

Książka dla zaawansowanych,są dania proste,ale także ambitne,popisowe.:),Polecam.

kwisniewskabud | 2018-11-28
kasiarzyna | 2018-02-27