Sudety Środkowe po obu stronach granicy

Okładka książki Sudety Środkowe po obu stronach granicy Joanna Lamparska
Okładka książki Sudety Środkowe po obu stronach granicy
Joanna Lamparska Wydawnictwo: Asia - Press Cykl: Przewodnik inny niż wszystkie (tom 2) turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Przewodnik inny niż wszystkie (tom 2)
Asia - Press
2003-01-01
2003-01-01
przewodnik dolny śląsk Sudety Sudety Środkowe

Książka Joanny Lamparskiej jest rzeczywiście "przewodnikiem innym niż wszystkie". Autorka w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje znane i mniej znane miejsca w Sudetach Środkowych, a opisy wzbogacone są licznymi ciekawostkami. Zdecydowanie polecam - lektura obowiązkowa dla miłośników Dolnego Śląska!

Sudety kojarzą się głównie z stokami narciarskimi i wędrówkami po górskich szlakach . Dwie strony Polska i Czeska urzekają tak samo, są miejsca gdzie warto pojechać np Zalesie mała wieś a ma wspaniały kościół 56 malowideł, które przedstawiają sceny z nowego i starego testamentu. Góry Stołowe robią wrażenie nie trzeba opisywać je nawet. Czechy mają skalne miasto. Warto też dodać że są osoby które zapisały się w historii Czech Jan Husa, Jan Amos Komenský.
Ja i tak lubię Ducha Gór opowieści wciąż jednak popularne i zachęcają do wyruszenia szlakami po Sudetach, może kiedyś Go spotkam. Szkoda, że książki Joanny Lamparskiej nie są tak popularne, dział tylko dla wybranych, którzy lubią podróżować po Dolnym Śląsku.

Pani Joanna w sposób niebywale interesujący i zrozumiały opisuje ciekawe miejsca i zabytki tak, że aż człowiek zastanawia się dlaczego jeszcze tam nie był. Na kartach jej przewodnika czuje się pasję, jaką ma w sobie autorka. Nie są to drętwe, encyklopedyczne niemal opisy, ale żywy, pełen humoru i legend oraz osobistych uwag autorki obraz Sudetów zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Polecam miłośnikom podróży :)

Czuję niedosyt wiedzy o czeskiej stronie Sudetów.

Czuję niedosyt wiedzy o czeskiej stronie Sudetów.

Nie jestem fanem Pani Lamparskiej, ale w tym wypadku dobra ocena należy się za podjęcie przez autorkę wyzwania i opisania wielu atrakcji znajdujących się po czeskiej stronie granicy. Dla fanatyków dolnośląska pozycja obowiązkowa.

no bez jaj,czarno białe kiepskie zdjęcia i brak mapek to może byłoby dobre 100 lat temu,największe jednak zaskoczenie to wysokie noty, niech mnie ktoś uszczypnie

• Posiadam / Historia, Sztuka, Archeologia, Religie
  • Historia (Dolnego) Śląska