Cuda świata. Przewodnik po skarbach cywilizacji.

Tłumaczenie: Annamaria Mysior
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże z Multico". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Wonders of the World
83-7073-011-6
podróże, albumy, zabytki, historia
albumy
Monika

Bogato ilustrowany przewodnik-album po stu wielkich budowlach, monumentach i osiągnięciach myśli inżynierskiej całego świata. Skarby ponad 10 000 lat cywilizacji są opisane w porządku chronologicznym i zgrupowane według kontynentów. Znakomite barwne zdjęcia pozwalają przenieść się w różne ciekawe miejsca naszej planety.

źródło opisu: matras.pl

talia44 | 2013-10-14
Przeczytana: październik 2013

Jest to przepieknie ilustrowany przewodnik-album po stu wielkich i najbardziej charakterystycznych na świecie wielkich budowlach ,skarbach dziesieciu tysiecy lat cywilizacji.
Zdjecia pogrupowane są chronologicznie i rozmieszczone według kontynentów.
Warto obejrzec

Tak wiele książek do przeczytania, taki ogrom miejsc do zobaczenia i tak mało czasu!

Marysieńka | 2012-09-15
Przeczytana: 2008 rok

Ten bogato ilustrowany przwodnik zabiera nas w fascynującą podróż po niezwykłych obiektach na Ziemi. Podróż zaczyna się w Europie w IV w p.n.e. w Newgrange w Irlandii a kończy w 1977r.na Centrum Pompidou we Francji, w Azji zaczynamy ją w Jerycho, które ma korzenie sięgające 9000lat p.n.e. a kończymy w 1988r.w Japonii na moście Seto Ohaszi, potem jest Afryka i Egipt, którego początki liczone są na 2560 lat p.n.e. a kończymy w 1971r. na Tamie Asuańskiej, dalej wędrujemy do Nowego Świata a podróż rozpoczynamy w Tikal w Gwatemali w IV wieku n.e. by ją zakończyć w Kanadzie w 1975r.ma wieży telewizyjnej,potem Ameryka Pd. i VI w p.n.e. Kolumbia - Dolina Posągów, a kończymy w Brazylii w 1982r. na zaporze Itaipu. Jest jeszcze ostatnia podróż do Australii i okolic. Każda z prezentowanych zdobyczy cywilizacji, blisko 100, jest ciekawie opisana i przedstawiona na kolorowych zdjęciach. Można tu przeczytać ciekawostki na temat danej budowli, okoliczności i czasu jej powstania a także...

Mylengrave | 2013-02-15

Kiedy byłam mała, kartkowałam ten album milion razy, tak bardzo podobały mi się fotografie, papier, na którym wydana jest książka jest rewelacyjny. Opisy nie są wydumane, zapamiętałam z nich wiele, polecam.

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-13

Album bardzo wartościowy. Zawiera podstawowe informacje o wybranych przez autorów skarbach kulturowych świata. Każda pozycja opatrzona zdjęciami oraz pomocniczą mapką dotyczącą położenia opisywanego obiektu. Warto mieć na półce.

| 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Bardzo interesująca pozycja opatrzona licznymi ilustracjami. Polecam każdemu, kto planuje wyjazd zagraniczny i nie jest zdecydowany co warto zobaczyć;]

Katarzyna | 2013-10-14

Pięknie wydana książka zawierająca przystępną treść

Marcin Lachowicz | 2016-10-02
książek: 2009