Ze starego albumu

6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7576-070-5
poradniki
Sorymina

Książka dla miłośników i kolekcjonerów starej fotografii. Zenon Harasym, znawca tematu i właściciel ogromnego zbioru zdjęć, barwnie opowiada o dziejach dwóch najbardziej popularnych formatów, carte de visite i cabinet portrait, od połowy XIX wieku do końca I wojny światowej. Autor wprowadza czytelnika w tajniki zawodu dawnego fotografa, opisuje atelier i jego wyposażenie, omawia problemy wynikające z poziomu ówczesnej technologii. Ze starego albumu jest zarazem praktycznym przewodnikiem, porządkującym zasady kolekcjonowania, datowania, przechowywania i konserwacji starych fotografii. Tekst, wzbogacony bogatą ikonografią - fotografiami i humorystycznymi grafikami - uzupełniony został ciekawymi dodatkami, indeksem i bibliografią. Nową książkę Zenona Harasyma wyróżniają nie tylko oczywiste walory poznawcze czy dokumentalne. Skłania ona do zadumy nad minionym czasem tych wszystkich, którzy pieczołowicie pielęgnują pamiątki rodzinne i związane z szeroko pojętymi małymi ojczyznami.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/ze-starego-albumu/

Sorymina | 2011-05-11