Neurobik Zadbaj o kondycję mózgu

Neurobik. Keep Your Brain Alive
978-83-88729-94-2
poradniki
Aga

Bestseller w 22 krajach świata! Książka amerykańskiego neurobiologa. Ponad 80 zaskakująco prostych ćwiczeń! Czym jest neurobik? Aerobikiem dla umysłu. Pierwszą i jedyną metodą treningu mózgu, której skuteczność potwierdzają badania naukowe. By poprawić pamięć i zapobiec starzeniu się mózgu, nie trzeba żmudnie układać puzzli. ,,Klubem fitness" dla umysłu może być dom, sklep, park. Wystarczy...

Czym jest neurobik? Aerobikiem dla umysłu. Pierwszą i jedyną metodą treningu mózgu, której skuteczność potwierdzają badania naukowe. By poprawić pamięć i zapobiec starzeniu się mózgu, nie trzeba żmudnie układać puzzli. ,,Klubem fitness" dla umysłu może być dom, sklep, park. Wystarczy zamknąć oczy pod prysznicem lub otworzyć drzwi lewą ręką. Wszystko po to, by wytworzyć nowe połączenia nerwowe!

źródło opisu: Weltbild Media, 2011

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/neurobik-zadbaj-o-kondycje-mozgu_p10967164.html

Mariusz | 2014-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Książka próbuje zaszczepić w nas chęć do tzw. neurobiku, czyli ćwiczenia pracy mózgu poprzez dostarczanie mu nowych, nierutynowych wrażeń. Rutyna, bowiem, to największy zabójca mózgu. Autor proponuje więc serię ćwiczeń, dzięki którym na starość nie zmienimy się w umysłowe warzywo lecz zachowamy pamięć i sprawność umysłową 40-latka. Książka została w oryginale wydana wieki temu, tj. chyba w 1999r, co w nauce oznacza praktycznie prehistorię. Ciekaw więc jestem, co na temat neurobiku mówią najnowsze badania. A propos badań... książka stanowi bardziej zachętę do dalszego zgłębiania tematu fitnessu mózgu niż wyczerpujące opracowanie. Po książkę Katza sięgnąłem jako formę odskoczni od innej lektury, na której nie mogłem się skupić. Czyli właściwie, jako rodzaj ćwiczenia mózgu ;)

marciocha | 2011-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Okazuje się, że nasz mózg może się rozwijać nawet gdy jesteśmy w dojrzałym wieku. A warto o to zadbać, bo dzisiajesza rzeczywistość rozleniwia nas i nasz mózg. Warto zadbać, by rutyna nie zdewastowała nam naszego cennego organu.
W książce są zaproponowane proste ćwiczenia, które można robić codziennie, przy wykonywaniu różnych czynności.
Polecam

KataShi | 2012-06-08
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Książka nie odkryła przede mną nic nowego.

NETTI | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017