Znaki na niebie

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Ericha von Danikena". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prokop
83-86096-14-4
ufo, marzja, objawienia, kosmici, obcy, bóg
popularnonaukowa

Teolodzy i naukowcy od dawna spierają się co do przyczyn o podłoża objawień religijnych. Czy są to wytwory psychotycznej wyobraźni? zjawiska przyrody czy prawdziwe objawienia? Bracia Fiebagowie włączają się do tej dyskusji, stawiając prowokacyjną tezę, jakoby w objawieniach manifestowali swoją obecność przedstawiciele inteligencji pozaziemskich.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://scoobany.pl/

Gracjan Triglav | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Utrzymana w naukowym, analitycznym tonie publikacja Fiebagów nie jest książką nową: na rynku niemieckim wyszła po raz pierwszy w 1992, polskie tłumaczenie pojawiło się trzy lata później. Tekst ma już zatem przeszło dwie dekady, rodzą się w związku z tym automatycznie pytania o to na ile jest aktualny. Cóż, żadnej rewolucji w omawianym temacie nie doświadczyliśmy. Znamy jedynie treść rzekomej trzeciej tajemnicy fatimskiej (którą zdradził Jan Paweł II, chodziło ponoć o proroctwo zamachu na papieża, co miało się już dokonać za sprawą nieudanej akcji Alego Agcy), poza tym jednak rzekome manifestacje świętych, aniołów, boże znaki i manifesty (zbiorowe, masowe i prywatne) są nadal czymś enigmatycznym i niejasnym.

Tytułowe znaki na niebie to zjawiska towarzyszące tzw. objawieniom maryjnym.
Nie jest to pozycja traktująca o fenomenach widywanych na niebie od (prawdopodobnie) epoki kamiennej, poprzez starożytność i średniowiecze, aż po dzień dzisiejszy, ale raczej próba zebrania do kupy...

Paweł Scoobany | 2011-06-03
Przeczytana: 04 czerwca 2011